MMA PLFerrariFerrari ma nowego trenera! Będzie nim doświadczony zawodnik MMA!

Ferrari ma nowego trenera! Będzie nim doświadczony zawodnik MMA!

Foto: Fame MMA Facebook

W ostatnich dniach okazało się, że Amadeusz Roślik nie będzie mógł trenować u Mirosława Oknińskiego. Zakaz nałożyło Fame MMA, a jego powodem jest konflikt między prekursorem polskiego MMA, a jednym ze współwłaścicieli federacji – Krzysztofem Rozparą.

W rozmowie przeprowadzonej z Hubertem Mściwujewskim dla portalu MMA Badź na bieżąco, Ferrari zdradził pod czyim okiem będzie przygotowywał się do następnych pojedynków.

To jak Tysonowi zabrać Cusa

Takimi słowami, Amadeusz Roślik opisał brak zgody Fame MMA na jego współpracę z Mirosławem Oknińskim. Porównanie, zdaniem niektórych nieco przesadzone, pokazuje jak dobrą relację miał Ferrari z trenerem Akademii Sportów Walki Wilanów.

To był pierwszy trener, z którym tak się docierałem charakterem, miał na mnie dobry wpływ psychicznie. Był taki, że wiem, że pod jego wodzą osiągnąłbym dużo więcej niż pod wodzą innych trenerów nie ujmując nikomu. Ja byłem jego fanem, dlatego się do niego zgłosiłem.

Jak sam przyznał, Roślik szanuje decyzję Fame MMA. To dzięki federacji udało mu się zyskać dużą rzeszę fanów i jego kariera nabrała rozpędu. Z tego powodu Ferrari pozostanie lojalny Fame MMA i nie podejmie współpracy z trenerem Oknińskim.

Kto będzie trenerem Ferrariego ?

Amadeusz zdradził w rozmowie, że do następnych walk będzie przygotowywał się pod okiem Marcina Naruszczki.

On musi najpierw zobaczyć, że chodzę na treningi, bo na razie się jeszcze na pewno pode mną nie podpisze. Będzie włożona praca. Marcin Naruszczka będzie w moim narożniku.

Jak wiadomo Marcin Naruszczka jest jednym z podopiecznych trenera Mirosława Oknińskiego. Czy nie stanowi to problemu dla organizacji Fame MMA?

Wiesz co, nie trenujemy w Akademii Wilanów, tylko w Burneika Sports Gym. Nie ma tam Mirosława Oknińskiego. Ja w ogóle nie wiedziałem, że on jest podopiecznym trenera.(…) Słyszałem to nazwisko, ale nie wiedziałem co i jak. Fajnie się złożyło, bo na pewno prywatnie Marcin będzie mógł pogadać z Mirosławem o taktyce.

Kiedy następna walka Amadeusza?

Nie są jeszcze znane wyniki badań Amadeusza Roślika. Chodzi o kontuzję czaszki, o której Ferrari mówił zaraz po zakończonej walce na Fame MMA 7. Jeśli okaże się, że zawodnik jest zdrowy, to najprawdopodobniej wystąpi już na kolejnej gali Fame MMA. Jeżeli nie, to będzie musiał poczekać na następną edycję.

Zobacz także:

Jan Błachowicz po zdobyciu pasa UFC: Cieszę się, że nie musiałem grać kogoś, kim nie jestem

Jan Błachowicz w rozmowie z Przeglądem Sportowym opowiedział o zdobyciu pasa mistrzowskiego wagi półciężkiej UFC. Polak zaznaczył, że zależało mu na tym, by dojść na sam szczyt na własnych warunkach, czyli żeby nie wchodzić w machinę marketingową i dla poklasku nie udawać kogoś, kim nie jest.

Mariusz Pudzianowski chętny na walkę z Piotrem Szeligą! Stawia jeden warunek!

Gwiazdor KSW Mariusz Pudzianowski chętny na walkę z Piotrem Szeligą! “Pudzian” skomentował słowa Szeligi, które ten wypowiedział w rozmowie z portalem MMA.PL.

Tomasz Sarara wróci do FEN? Padła propozycja! 

Trzeba przyznać, że debiut Tomasza Sarary w mieszanych sztukach walki jest wyczekiwany. Uznany kick-boxer do startu zamierza przygotowywać się pod okiem Mirosława Oknińskiego. Jak się okazuje pojawiło się zainteresowanie ze strony organizacji Fight Exclusive Night.