MMA PLFAME MMAFEN stworzy organizacje freak fightów! Jóźwiak: Jak ja robiłem polskie MMA to Rozpara był na etapie…

FEN stworzy organizacje freak fightów! Jóźwiak: Jak ja robiłem polskie MMA to Rozpara był na etapie…

To się dzieje naprawdę! Paweł Jóźwiak w mocnych słowach odpowiedział na ostatnią wypowiedź Krzysztofa Rozpary – jednego z właścicieli FAME MMA. Ponadto prezes Fight Exclusive Night zapowiedział stworzenie nowej organizacji freak fightów, do której zaprasza wszystkich influencerów.

Przypomnijmy, że Krzysztof Rozpara w rozmowie z portalem MMA-bądź na bieżąco zdradził, że Mateusza Murańskiego będą czekały problemy! Bowiem zawalczył na FEN 34 mimo, że ma dalej ważny zapis w kontrakcie.

Tak, Mateusz miał z nami kontrakt na jedną walkę. Nie zmienia to faktu, że w tym kontrakcie określony jest okres dokładnie 6-miesięcy, w którym Mateusz zobowiązał się do nie brania udziału w walkach dla innych federacji oraz zobowiązał się do niepromowania innych federacji. I ten zakaz przez Mateusza został złamany. Prezes Jóźwiak, w którymś z wywiadów powoływał się na to, że ten zakaz nie ma mocy ze względu na jakieś wyszukane.. nazwijmy to kruczki prawne. Prezes Jóźwiak nie ma racji w tym względzie ten zakaz jest jak najbardziej obowiązujący, a te wywody prawne kompletnie nie mają tutaj zastosowania. Moglibyśmy to bardziej szczegółowo omawiać, ale myślę, że jest to dość skomplikowane natomiast możecie mi uwierzyć, wiem co mówię (…) Tak będziemy chcieli wyciągnąć konsekwencje, ponieważ jest to złamanie warunków umowy. Jest to w umowie obdarowane konkretnymi karami i ja w tym momencie uważam, że te kary będą miały zastosowanie. Nasz prawnik na razie jest na urlopie, także tego jeszcze nie uruchomiliśmy tak jak należy to zrobić natomiast w przyszłym tygodniu odpowiednie kroki zostaną podjęte. Chciałbym też się odnieść do tego, że Prezes FEN starał się/komunikował z innymi federacjami w momencie, gdy jemu zależało na tym żeby inne federacje uhonorowały umowy, które jego zawodnicy mają z federacją FEN i wtedy było mu to na rękę. Wtedy uważał, że takie umowy są obowiązujące, a w tej sytuacji zachowanie co najmniej niestosowne i wyszukiwanie jakiś kruczków prawnych, żeby przejąć zawodnika. Chciałbym podkreślić, że nam udało się porozumieć również z federacją KSW, bo u nas zawalczył Norman Parke, który ma ważny kontrakt z KSW. Myślę, że nasze pierwsze działania mogą pozostawić coś do życzenia, ale koniec końców udało nam się porozumieć i ta walka odbyła się za zgodą KSW. Co pokazuje, że udało się porozumieć, tutaj z FEN coś ewidentnie coś nie gra.       

Paweł Jóźwiak: Niech mnie nie uczy jak postępować w polskim MMA!

Paweł Jóźwiak w mocnym stylu odpowiedział na ostatnie słowa Krzysztofa Rozpary. 

Pan Rozpara troszeczkę przesadził. Niech się skupi na sobie, a niech mnie nie uczy jak postępować w polskim MMA, bo jak ja robiłem polskie MMA to Rozpara był na etapie pracy w korporacji i liczenia słupków w komputerach. Także MMA prawdziwe sportowe zostawmy ludziom, którzy serce oddali i są tam od lat. A Pan Rozpara niech się skupi na swojej organizacji i niech mnie nie poucza (…) Nie rozumiem złości Pana Rozpary, bo kontrakt jest kontrakt. Musi mieć swój początek i koniec, a nie zakazy konkurencji na rok czasu, to naprawdę jest niezgodne z prawem/zasadami etyki społecznej. Czegoś takiego nie będzie. Równie dobrze Pan Rozpara może sobie w kontraktach wpisywać 10-lat zakazu konkurencji, najlepiej 50 i będzie miał święty spokój. Jest to nieuczciwe, nie fair wobec zawodników/współpracowników. My szanujemy każdy kontrakt, nigdy byśmy nie wzięli zawodników na ważnym kontrakcie, ale takich niewolniczych zakazów nie będziemy respektować. Zapraszamy wszystkich influencerów, zapraszamy do FEN, naprawdę wchodzi mocno w świat freak fightów, będziemy dobrze płacić, będziemy was szanować i nie będzie żadnych niewolniczych kontraktów. Kontrakt zaczyna się tego dnia i danego dnia się kończy, a potem możecie robić co chcecie. Nikt wam nie chleba odbierać nie będzie. Chwileczkę chyba jeśli chodzi o polskie MMA to mogę na dzień dzisiejszy więcej powiedzieć na temat kontraktów jak mają one wyglądać. Z całym szacunkiem Pan Rozpara przyszedł tutaj, stworzył branżę rozrywkową, która mu się biznesowo udała, ale to ja i wspólnicy budowaliśmy jako drudzy po KSW polskie MMA i my chyba dobrze wiemy co może być w kontrakcie, a co nie.            

Ponadto Prezes FEN w rozmowie z Bilguunem Ariunbaatarem zapowiedział stworzenie nowej organizacji freak fightów.

FEN będzie dalej sportowe w otwartej telewizji, a z freakami tworzymy nową organizację, lecimy mocno z PPV. Będzie się działo.        

Cała rozmowa poniżej:

Zobacz także:

Norman Parke chętny na kolejną walkę w FAME MMA! Wskazał rywala! Dobra opcja?

11 września, Norman Parke powróci do klatki na gali EFM SHOW. “Stormin” nie zamierza jednak kończyć współpracy z organizacją FAME MMA, dla której chciałby stoczyć kolejny pojedynek. “Ta walka na pewno podbije sprzedaż PPV” – napisał 34-latek na swoim Instagramie.

Francis Ngannou o zarobkach Logana Paula: To szaleństwo! Co w takim razie my robimy źle?

Mistrz wagi ciężkiej UFC Francis Ngannou wypowiedział się krótko o zarobkach youtubera Logana Paula, który minionej nocy stoczył pokazowy pojedynek bokserski z Floydem Mayweatherem Juniorem.