MMA PLFENFEN przygotowuje tarczę antykryzysową! Będą pieniądze dla zawodników!

FEN przygotowuje tarczę antykryzysową! Będą pieniądze dla zawodników!

Foto: fot. Wojtek Wojciechowski / Fight Exclusive Night

Organizacja Fight Exclusive Night zadbała o swoich zawodników, którzy na finiszu przygotowań zostali pozbawieniu udziału w gali FEN 28. Prezes polskiej organizacji, Paweł Jóźwiak przyznał, że przygotowali oni swoistą “tarczę antykryzysową”.

Tarcza ta ma być pomocą dla zawodników, którzy stracili fundusze na przygotowania do swoich walk, a one ze względu na pandemie koronawirusa ostatecznie się nie odbyły. FEN mimo braku swojej imprezy wypłaci zawodnikom pewną sumę pieniędzy.

O pomocy, jaką FEN przygotowuje dla swoich zawodników, Paweł Jóźwiak opowiedział w rozmowie ze Sport.pl:

“Zawodnicy nie muszą się bać o pieniądze. Naszym sponsorem jest firma Lotos i z nią pracujemy nad systemem wsparcia dla zawodników. Wielu z nich znajdzie się w trudnej sytuacji, bo ani nie dostanie gaży za walkę, ani też nie może pracować normalnie, czyli w ich przypadku jako ochroniarze w klubach czy trenerzy personalni.

Postanowiliśmy więc im pomóc. Za wcześnie na szczegóły, ale myślimy, by zawodnicy, którzy mieli wystąpić na marcowej gali, otrzymali chociażby jednorazowy przelew. Tarcza antykryzysowa federacji FEN. Ale także nasza wdzięczność dla zawodników, którzy w kryzysowym momencie okazali się lojalni. Gdy jeszcze była szansa, że nasza marcowa impreza się odbędzie, ale bez udziału kibiców, to zawodnicy zgodzili się wówczas na obniżkę pensji. Za co należy im się wielki szacunek.”

Cała rozmowa sport.pl z Pawłem Jóźwiakiem do sprawdzenia -> TUTAJ.