MMA PLNajnowszeFENFEN 55: Mansur Abdurzakov efektownie poddał Michała Pietrzaka i został nowym mistrzem! [WIDEO]

FEN 55: Mansur Abdurzakov efektownie poddał Michała Pietrzaka i został nowym mistrzem! [WIDEO]

Mansur Abdurzakov (11-4) poddał Michała Pietrzaka (11-8-1) w walce wieczoru gali FEN 55 i został nowym mistrzem wagi półśredniej Fight Exclusive Night.

FEN 55 Mansur Abdurzakov

Zawodnicy prowadzili walkę w stójce. Tu przewagę zaczął zyskiwać Abdurzakov. Mimo to zdecydował się na złapanie rywala w klinczu. W nim rozbijał go kolanami i łokciami. Na twarzy Pietrzaka pojawiła się krew. “Borz” dalej go obijał, ale w końcu Pietrzak odwrócił pozycję. Zaraz potem były mistrz Polski w zapasach zdołał obalić rywala. Wpadł co prawda w gilotynę, ale się wydostał. Abdurzakov pokazał jak groźny jest z pleców. Po pewnym czasie polski zawodnik czeczeńskiego pochodzenia zapiął bowiem trójkąt nogami. Ta technika okazała się na tyle skuteczna, że Pietrzak był zmuszony ją odklepać.

Abdurzakov zdobył pas FEN za drugim podejściem. W ubiegłym zawodnik WCA Fight Team musiał uznać bowiem wyższość Cezarego Oleksiejczuka. Ten później stracił pas po porażce poza organizacją. Teraz jednak powraca on do Fight Exclusive Night. Być może w niedalekiej przyszłości zobaczymy starcie rewanżowe, tyle, że z “Borzem” w roli broniącego tytułu mistrza.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis