MMA PLArchiwumFENFEN 46: Bartosz Szewczyk zremisował z Łukaszem Klingerem. Punkt stracony przez narożnik!

FEN 46: Bartosz Szewczyk zremisował z Łukaszem Klingerem. Punkt stracony przez narożnik!

Bartosz Szewczyk (5-2-1) zremisował z Łukaszem Klingerem (11-6-1) podczas gali FEN 46 w Pile.

FEN 46 Bartosz Szewczyk

Pierwsze kopnięcie Szewczyka trafiło w krocze rywala. Po krótkiej przerwie zawodnicy wznowili walkę. Obaj próbowali ciosów prostych a czasem też skracać dystans. Pojedynek był dość wyrównany. Z czasem przeważać zaczął jednak Szewczyk. Zawodnik poznańskiego Ankosu był bardzo aktywny. Dużo poruszał się na nogach i wyprowadzał sporo ciosów, które mijały gardę rywala. Klinger oczywiście odgryzał się, ale przypłacał to przyjmowaniem kolejnych uderzeń. Pod koniec rundy “Hitman” zatańczył też na nogach po jednym z ciosów.

Klinger na początku rundy zamarkował obalenie. Potem Polak trenujący w Anglii ponownie został trafiony kopnięciem w krocze. Szewczyk świetnie obchodził rywala i atakował lewym sierpowym, Atakował też na korpus. W pewnym momencie obu zawodnikom… wypadły ochraniacze na zęby. Szewczyk znakomicie prezentował się pod względem bokserskim. Kolejnymi ciosami rozbijał oponenta.

Co prawda Klinger skracał dystans i szedł do przodu, ale przyjmował bardzo dużo uderzeń. “Hitman” próbował podcięcia , zaprzęgał do gry też swoje zapasy. Zawodnik z Northampton mimo masy przyjętych ciosów pokazywał niezwykły charakter do walki. Szewczyk trafił go jednak potężnie łokciem. Kilkukrotnie ponowił jeszcze tę akcję. Zmęczony Klinger nie trzymał już gardy. Nadal był jednak aktywny a jego rywal wyglądał znacznie gorzej niż w poprzednich rundach. Pod koniec walki sędzia odjął jeszcze punkt Szewczykowi za… komentarze jego narożnika.

Decyzja sędziowska była dość niespodziewana. Ogłoszono bowiem… większościowy remis. O takim wyniku zdecydował właśnie ten odjęty w końcówce punkt.

Po walce sędzia Cezary Wojciechowski odniósł się do sytuacji. Trener Kościelski zwracał się do sędziego w niewłaściwy sposób. Ten zatrzymał pojedynek i dał mu szansę, ale szkoleniowiec kontynuował wypowiedź. Za to nastąpiła kara odjęcia punktu.

Zobacz także:

Robert Karaś dokonał czegoś wielkiego! Polak ustanowił rekord świata!

Mamy świetne informacje! Robert Karaś jest świetnym przykładem dla młodzieży i nie tylko. Polak jest znakomitym sportowcem, który wielokrotnie pokazywał swój charakter, zawzięcie, ogromne serce. Karaś po raz kolejny przekroczył bariery i osiągnął naprawdę duży sukces.

GROMDA 13: Don Diego wygrywa fenomenalny finał z Balboą. Rzucony ręcznik!

Gala GROMDA 13 już za nami. Mateusz “Don Diego” Kubiszyn pokonał Bartłomieja “Balboę” Domalika w wielkim finale finałów, czyli pojedynku o pas mistrzowski GROMDY.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis