MMA PLNajnowszeCezary OleksiejczukFEN 45: Oleksiejczuk obronił pas! Po 5. runda pokonał na punkty twardego Abdurzakova!

FEN 45: Oleksiejczuk obronił pas! Po 5. runda pokonał na punkty twardego Abdurzakova!

Cezary Oleksiejczuk (11-2) ma za sobą bardzo ważne doświadczenie, bowiem kolejna walkę na całym dystansie 5 rund po 5 minut. Podopieczny Andrzeja Kościelskiego obronił pas w wadze półśredniej. Cezary po 5-rundach jednogłośną decyzją sędziów pokonał twardego Mansura Abdurzakova (9-4).

Oleksiejczuk

Reprezentant Ankosu Poznań w tym pojedynku stanął do trzeciej obrony pasa kategorii półśredniej w organizacji Fight Exclusive Night. Cezary bardzo ważne doświadczenie zyskał, gdy zdobywał pas i po 5-rundach wypunktował Aiguna Akhmedova. W kolejnych walkach Cezary pokonał na punkty Kamila Kraskę oraz przed czasem już w pierwszej rundzie z Adrianem Zielińskim.

Mansur szansę mistrzowską dostał po pięciu zwycięstwach z rzędu – w tym trzech odniesionych w organizacji FEN. Mansur poddał (duszeniem zza pleców) Kacpra Bróździak i Michała Golasińskiego, a jednogłośną decyzją sędziów pokonał Szymona Duszę. 

Oleksiejczuk obronił pas!

Cezary już na początku trafił paroma mocnymi długimi prostymi, które wstrząsnęły przeciwnika. Mansur przechodził do klinczu i szukał obalenia, ale bez powodzenia. Reprezentant WCA Fight Team trafił łokciem, ale zaraz przyjął mocną kontrę. To było mocne tempo już w pierwszej rundzie.

Oleksiejczuk od początku drugiej odsłony dominował – ciągle zadając ciosy proste, które raz za razem dochodziły do celu. Widzieliśmy też sporo klinczu, do którego dążył Mansur. Widać było, że u Mansura Abdurzakova pojawia się coraz większe zmęczenie. W drugiej rundzie reprezentant WCA w stójce przyjął naprawdę dużo ciosów.

Praktycznie każde uderzenia Oleksiejczuka dochodziło do celu. Były też uderzenia na korpus. Manur próbował sprowadzić walkę do parteru, ale Cezary był na to przygotowany.

W czwartej rundzie Abdurzakov przez długi czas przy siatce próbował obalić przeciwnika i w końcu dopiął swego. Cezary szukał balachy i wydawało się, że jest blisko zakończenia pojedynku przed czasem… Pretendent wytrwał ciężkie chwile i zaraz miał boczną, a nawet spróbował duszenia. To była największa szansa pretendenta, aby wygrać walkę z Cezarym.

W ostatniej rundzie ponownie widzieliśmy przewagę mistrza w stójce. Mansur próbował obalić, a zaraz był w tarapatach, bowiem Cezary szukał obalenia. Był prawdziwy kocioł w parterze – ostatecznie Abdurzakov był z góry. Wydawało się, że do końca rundy Mansur będzie z góry, ale Oleksiejczuk na koniec obrócił pozycję.

Zobacz także:

UFC wraca do Polski? Mateusz Gamrot zdradza: Już nawet rozmawiali z niektórymi halami!

To jest świetna wiadomość! Mateusz Gamrot we wczorajszym ”Hejt Parku” na Kanale Sportowym wyjawił, że w przyszłym roku możliwy jest powrót UFC do Polski. Tym samym byłaby to trzecia gala amerykańskiego giganta w naszym kraju. Pierwsza event odbył się w Krakowie – drugi zaś w Trójmieście.

Gruziński mistrz aresztowany! Zawodnik MMA protestował przeciwko decyzji rządu! Co wy na to?

Mistrz organizacji Oktagon – Mate Sanikidze (9-2) został aresztowany, ponieważ protestował przeciwko decyzji rządu. W Gruzji na ulicy pojawiło się mnóstwo obywateli, którzy postanowili powiedzieć ”STOP” i próbują walczyć z decyzjami rządu, które ich zdaniem nie są sprawiedliwe oraz prawidłowe.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis