MMA PLFENFEN 37: Cezary Oleksiejczuk nowym mistrzem wagi półśredniej. Polak pewnie pokonał Rosjanina

FEN 37: Cezary Oleksiejczuk nowym mistrzem wagi półśredniej. Polak pewnie pokonał Rosjanina

Cezary Oleksiejczuk (8-2) pokonał Aiguna Akhmedova (22-3) jednogłośną decyzją sędziowską w pojedynku o pas wagi półśredniej na gali FEN 37.

Oleksiejczuk szybko ruszył na rywala. Trafił rywala lewą ręką. Polak spychał rywala na siatkę. Akhmedov próbował efektownych kopnięć. Potem Rosjanin złapał polskiego zawodnika w klinczu. Oleksiejczuk był wciskany w siatkę, choć nawet tam starał się atakować kolanem. Zawodnik Akademii Sportów Walki Wilanów i Oleksiejczuk Team wyswobodził się i w stójce znowu trafił. Akhmedov ponownie jednak poszedł w klincz. Dagestańczyk skupiał się na dociskaniu oponenta w siatkę. Ponownie Oleksiejczuk uwolnił się. W stójce bardzo dobrze celował. W końcówce walka przeniosła się do parteru, gdzie na szczęście na górze znalazł się polski zawodnik.

Akhmedov popisywał się nietypowymi technikami. Oleksiejczuk wciąż jednak napierał. Na dodatek przewrócił on przeciwnika. Zawodnik Akademii Sportów Walki Wilanów próbował krucyfiksu. Potem przeszedł do dosiadu, nastęnie zaś wpiął się za plecy. Oleksiejczuk próbował duszenia. Akhmedov poradził sobie jednak dzięki czemu znalazł się na górze. Spuścił też kilka łokci.

Oleksiejczuk uszył na rywala z kolejnymi ciosami na początku trzeciej rundy. Akhmedov próbował klinczu potem też zejścia do parteru. Polak dobrze jednak skontrował i znalazł się na górze. Ładnie przeszedł do pozycji bocznej. Akhmedov zdołał wrócić do stójki. Wyglądał jednak na bardzo zmęczonego. Kolejna nieudana próba obalenia sprawiła, że Rosjanin raz jeszcze wylądował na plecach. W parterze Oleksiejczuk trafił jeszcze kilka razy, przede wszystkim jednak zakończył rundę w dominującej pozycji.

Walka doszła do rund mistrzowskich. Akhmedov nie rezygnował z ekwilibrystycznych technik jak choćby obrotówka na tułów. Młodszy z klanu Oleksiejczuków ścignął rywala do parteru. Akhmedov wykluczał jego ręce dość długo. W końcu jednak Polak poradził sobie i znalazł się w dosiadzie. Zadał kilka ciosów a potem ponownie spróbował krucyfiksu. Kilka kolejnych uderzeń spadło na głowę rosyjskiego zawodnika. Końcówka rundy już w półgardzie – Polak delikatnie poobijał jeszcze oponenta.

Ostatnia runda. Po dobrych ciosach Oleksiejczuka chciał przeniesienia walki do parteru nawet kosztem tego, że ponowne wylądował na plecach. Od czasu do czasu na głowę Akhmedova spadały krótkie uderzenia łokciami czy to na głowę czy na żebra. Polak wciąż obijał rywala, który bezskutecznie próbował przechwytywać rękę. Oleksiejczuk pewnie kontrolował sytuację w klatce aż do końca pojedynku. Na zakończenie Akhmedov uderzył jeszcze po gongu co wyraźnie zirytowało polskiego zawodnika.

Decyzja mogła być tylko jedna. 50-45 trzykrotnie na kartach punktowych – oczywiście na korzyść Cezarego Oleksiejczuka.

Zobacz także:

FEN 37 – wyniki

Organizacja Fight Exclusieve Night przygotowała najmocniejszą rozpiskę w swojej historii. Czekają nas m.in. aż cztery mistrzowskie walki, w których zobaczymy takich zawodników jak Mateusz Rębecki, Dominik Zadora, Szymon Bajor czy Cezary Oleksiejczuk.

“Zaleś” składa kondolencje rodzinie po tragicznej śmierci Artura Walczaka! Widzieliście?

To smutny dzień w świecie polskich sportów walki. Po ponad miesięcznej walce o życie, Artur Walczak odszedł w szpitalu.

The War 3: Takiego wywiadu po gali w Polsce jeszcze nie było! ”Z podwórka jestem ku**a! [WIDEO] Co wy na to?

Jesteśmy po trzeciej edycji The War, która dostarczyła dużo emocji. Pojedynki na gołe pięści jak zawsze należały do krwawych i twardych. Jeden z uczestników zaskoczył nawet dziennikarza swoimi emocjami i wypowiedzią w klatce. Takiego wywiadu jeszcze po gali w Polsce nie było.