MMA PLFENFEN 36: Marcin Wójcik podejmie Souzę w pierwszej obronie pasa mistrzowskiego

FEN 36: Marcin Wójcik podejmie Souzę w pierwszej obronie pasa mistrzowskiego

Foto: FEN

Marcin Wójcik (14-7, 7 KO, 5 SUB) podejmie Edera De Souzę (18-7, 7 KO, 9 SUB) podczas gali FEN 36, która 16 października odbędzie się w Szczecinie. Stawką tego pojedynku będzie pas mistrzowski FEN w kategorii półciężkiej, który należy do Polaka.

Sprzedaż biletów na galę FEN 36 odbywa się pod linkiem: TUTAJ.

Wójcik jest mistrzem FEN od listopada 2020 roku, kiedy to pokonał przez techniczny nokaut Adama Kowalskiego. Wcześniej rozbił, w ten sam sposób, Rafała Kijańczuka w drugiej odsłonie walki. Podczas swojej pierwszej przygody w FEN, podczas gali FEN 8, już w 1. rundzie po jego popisowej akcji i poddaniu skapitulował Krzysztof Pietraszek. „The Giant” chwilę później, podczas 9. edycji, na pełnym dystansie pokonał Wojciecha Janusza. Przed ponownym dołączeniem do organizacji Wójcik znokautował Michała Gutowskiego. Sposobu na pokonanie Wójcika na przestrzeni całej, bogatej w sukcesy karierze, nie znaleźli między innymi Tomasz Kondraciuk, Michał Fijałka i Marcin Łazarz.

Eder De Souza ze znakomitej strony pokazał się podczas gali Seaside BattleS Dziwnów, gdy już w 1. rundzie pokonał Wojciecha Janusza. “Bambu” spośród 18 zwycięskich pojedynków aż 16 skończył przed czasem dziewięciokrotnie poddając swoich rywali. Souza w 2019 roku stoczył dwa pojedynki i oba wygrał – w pierwszym z nich już w premierowej odsłonie znokautował Santosa Gomesa, w drugim poddał Askara Mozharova. Walka z Wójcikiem będzie jego debiutem pod szyldem FEN.

[informacja prasowa]

Zobacz także:

Juras wspiera Kowalkiewicz: Już jesteś legendą, pamiętaj o tym! Nikt Ci tego nie zabierze! Dołączycie się do akcji?

To jest trudny czas w karierze sportowej Karoliny Kowalkiewicz (12-7). Była mistrzyni KSW w sobotę walczyła o być, albo nie być w największej organizacji na świecie. Nie wiemy czy 35-latka zdecyduje się na kolejną walkę i czy też taką szansę dostanie od UFC

Hasbulla przyjmuje wyzwanie zawodnika UFC! “Zmiażdżę go bardzo łatwo!” Zaskoczeni?

Zabawa trwa dalej! Tiktoker Hasbulla przyjmuje wyzwanie zawodnika UFC Rafaela Fizieva! W mediach społecznościowych trwa właśnie zabawna wymiana między zawodnikiem UFC, a tym rosyjskim tiktokerem.