MMA PLFENFEN 36: Kolejna mocna walka w karcie walki gali w Szczecinie

FEN 36: Kolejna mocna walka w karcie walki gali w Szczecinie

Wojciech Kawa (2-1, 1 KO) zmierzy się z Denisem Zarównym (1-0) podczas gali FEN 36. Wydarzenie odbędzie się 16 października w szczecińskiej Netto Arenie.

FEN 36

FEN 36: Kolejna mocna walka w karcie walki gali w Szczecinie

Kawa to podopieczny Piotra Bagińskiego i Radosława Króla reprezentujący Berserkers Team Szczecin i BKS Olimp Szczecin. 25-latek znakomicie odnajduje się w walce w stójce, ale jego mocną stroną są również zapasy. Kawa udanie zadebiutował w FEN podczas 32. edycji, kiedy to pokonał na pełnym dystansie Mikołaja Lewandowskiego. Na gali Seaside BattleS Dziwnów wygrał po trzech rundach z Syvatlosavem Zhimanovem. Podczas kariery amatorskiej stoczył 39 pojedynków, z czego 31 wygrał i osiem przegrał. W pokonanym polu zostawił między innymi Grzegorza Grzybowskiego i Jakuba Owczarka.

Zarówny ma za sobą zawodowy debiut – w lutym tego roku wygrał na pełnym dystansie z Kamilem Kubasiakiem podczas gali Octagon No Mercy 10 – Golden Edition. Zawodnik reprezentuje barwy klubu Bonzai MMA i, podobnie jak Kawa, jest uznawany za sporego prospekta. Zarówny trenuje na jednej macie z dodanym już wcześniej do rozpiski walk gali FEN 36 Maciejem Kalicińskim. 22-latek ma duże doświadczenie amatorskie, gdzie wygrał 22 walki i tylko dwie przegrał. Do organizacji FEN chce wejść z przytupem i od razu mocno zaznaczyć swoją pozycję, zdobywając zwycięstwo na terenie rywala.

[informacja prasowa FEN]

Zobacz także:

Łukasz Brzeski z kontraktem w UFC po zwycięstwie na Contender Series 39!

Łukasz Brzeski (9-1-1) pokonał Dylana Pottera (10-6) na gali Dana White’s Contender Series 39 w Las Vegas.Występ ten przekonał szefa UFC i Polak otrzymał kontrakt z UFC

Karolina Owczarz akceptuje wyzwanie Juśkiewicz: Mocniejsze klepanie głupot w klawiaturę=mocniejsze klepanie w matę?

Wygląda na to, że mamy uzgodnioną werbalnie kolejną walkę na październikowej gali KSW 64, która odbędzie się w łódzkiej Atlas Arenie. Wyzwanie rzucone przez Sylwię Juśkiewicz przyjęła bowiem Karolina Owczarz.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis