MMA PLFENFEN 35: Kamil Kraska wygrał z Barriosem dzięki dobrej pracy zapaśniczej

FEN 35: Kamil Kraska wygrał z Barriosem dzięki dobrej pracy zapaśniczej

Kamil Kraska (7-1) pokonał Jose Barriosa (11-3) jednogłośną decyzją podczas gali FEN 35.

Po początku w stójce pojedynek przeniósł się do klinczu. Pod siatką zawodnicy nawzajem się obracali. Kilka ciosów Barriosa, lecz potem Kraska przechwycił jego nogę i zaliczył skuteczne obalenie. W parterze Polak znalazł się za plecami rywala i zadawał kolejne ciosy. Zawodnik MMA Ostrów Wielkopolski próbował wpięcia za plecy, ale ostatecznie walaka wróciła do stójki. “El Terrible” próbował desperackich ataków, ale sam przyjmował mocne ciosy. Barrios zakończył jednak dobrze rundę dociskając przeciwnika w klinczu.

Kraska wywierał presję na przeciwniku. Dobre ciosy najpierw z jednej potem z drugiej strony. W końcu Polak zdołał złapać przeciwnika pod siatką i go przewrócić. Barrios próbował wstać, lecz ponownie został “usadzony”. Kraska popełnił błąd przy próbie poddania i dominującą pozycję uzyskał Argentyńczyk. Na szczęście Kraska zerwał uchwyt a po kilkunastu sekundach sam obalił. Reprezentant MMA Ostrów Wielkopolski miał dominującą pozycję i bił ciosy z góry. Uderzenia może nie były bardzo mocne, ale pozwalały mu kontrolować rywala do końca rundy.

W trzeciej rundzie Barrios dobrze trafił w okolicę wątroby Polaka. Ciosy Argentyńczyka wciąż były bardzo groźne. Nic dziwnego, że ostatecznie Kraska zdecydował się na ponowne obalenie rywala. Polski zawodnik trzymał rywala pod siatką i pracował ciosami. Po chwilowym podniesieniu pozycji spróbował też duszenie. Przypłacił to utratą pozycji. W w końcówce rundy Barrios znalazł się na górze i zaimponował naprawdę mocnym ground&pound.

Na szczęście Polak dotrwał do decyzji, która była oczywiście na jego korzyść. Wszyscy sędziowie punktowali pojedynek w stosunku 30-27.

Dla Barriosa był to drugi występ w Fight Exclusive Night. Wcześniej w lutym podczas gali FEN 32 w zaledwie 48 sekund znokautował go Mateusz Rębecki.

Zobacz także:

FEN 35 – wyniki

Kolejna gala organizacji Fight Exclusive Night, tym razem w pięknie położonym Amfiteatrze w Ostródzie. W rozpisce znaleźli się m.in. Adrian Zieliński, Adam Kowalski czy Kamil Łebkowski.

Niezwyciężona – film dokumentalny o Joannie Jędrzejczyk! Już dostępny w HBO GO! Oglądaliście?

Nowy film dokumentalny Niezwyciężona o Joannie Jędrzejczyk, mistrzyni MMA, miał premierę 24 czerwca w HBO GO. Produkcja w reżyserii Toma Kolińskiego pokazuje dwa oblicza zawodniczki – zwykłą dziewczynę z sąsiedztwa, a także przerażająca wojowniczkę, która fascynuje miliony fanów na całym świecie.

Karolina Kowalkiewicz wraca do klatki UFC! Mocna rywalka na powrót! Będzie zwycięstwo?

Karolina Kowalkiewicz wraca do klatki UFC! Była pretendentka do pasa największej federacji na świecie zawalczy już w te wakacje! Rywalką Łodzianki będzie zaprawiona w bojach – Jessica Penne.