MMA PLFENFEN 35: Adrian Zieliński musiał uznać wyższość rywala. Aleksandr Gorshechnik dominował w parterze

FEN 35: Adrian Zieliński musiał uznać wyższość rywala. Aleksandr Gorshechnik dominował w parterze

Aleksandr Gorshechnik (16-5) pokonał Adriana Zielińskiego (20-11) jednogłośnie na punkty w walce wieczoru gali FEN 35 w Ostródzie.

Gorshechnik rozpoczął pojedynek od kilku niskich kopnięć. Zieliński zajął jednak miejsce w środku klatki. Polak dobrze pracował boksersko. Ładnie wyciął też rywala kopnięciem. Ukrainiec zszedł pod ciosem i zdołał obalić polskiego zawodnika. Gorshechnik próbował zajścia za plecy, lecz bez powodzenia. Mimo wszystko znalazł się w lepszej pozycji – tj. na górze. Potem zdołał się podnieść, ale rywal wciąż trzymał klamrę. Później Polakowi udało się uwolnić. Szybko pojedynek wrócił do parteru, gdy Gorshechnik przewrócił przeciwnika w kontrze na kopnięcie. Zieliński był aktywny z dołu, ale końcówkę rundy spędził na plecach.

Drugą rundę Zieliński zaczął od świetnego ciosu prawą ręką. Były mistrz wagi piórkowej wywierał presję. Po raz kolejny Gorshechnik zanurkował pod ciosem i obalił. Ukrainiec umiejętnie kontrolował pozycję. Po dłuższym czasie zdołał zajść za plecy. W końcówce rundy oglądaliśmy jeszcze klincz i tym razem udaną obronę obalenia w wykonaniu Zielińskiego.

Zieliński starał się wywierać presję na przeciwniku również w rundzie trzeciej. Byliśmy świadkami mocnych ciosów z obu stron. Częściej robił to zawodnik Arrachionu Olsztyn. Gorshechnik złapał jednak klincz. Trzymał on Polaka pod siatką i stosował stompy. Na dwie minuty przed końcem Zieliński zerwał klincz i ruszył do ataku. Zmęczony Ukraniec miał problemy z obaleniem, ale w końcu dopiął swego. Gorshechnik w samej końcówce po nieudanej próbie poddania Polaka zajął nawet pozycję boczną.

Po raz ostatni tego wieczoru o wyniku walki musieli zdecydować sędziowie. Jednogłośnie uznali oni, że lepszy był Aleksandr Gorshechnik.

Zobacz także:

FEN 35 – wyniki

Kolejna gala organizacji Fight Exclusive Night, tym razem w pięknie położonym Amfiteatrze w Ostródzie. W rozpisce znaleźli się m.in. Adrian Zieliński, Adam Kowalski czy Kamil Łebkowski.

Niezwyciężona – film dokumentalny o Joannie Jędrzejczyk! Już dostępny w HBO GO! Oglądaliście?

Nowy film dokumentalny Niezwyciężona o Joannie Jędrzejczyk, mistrzyni MMA, miał premierę 24 czerwca w HBO GO. Produkcja w reżyserii Toma Kolińskiego pokazuje dwa oblicza zawodniczki – zwykłą dziewczynę z sąsiedztwa, a także przerażająca wojowniczkę, która fascynuje miliony fanów na całym świecie.

Karolina Kowalkiewicz wraca do klatki UFC! Mocna rywalka na powrót! Będzie zwycięstwo?

Karolina Kowalkiewicz wraca do klatki UFC! Była pretendentka do pasa największej federacji na świecie zawalczy już w te wakacje! Rywalką Łodzianki będzie zaprawiona w bojach – Jessica Penne.