MMA PLFENFEN 30: Łukasz Charzewski pewnie wygrywa na punkty z Mansurem Abdurzakovem

FEN 30: Łukasz Charzewski pewnie wygrywa na punkty z Mansurem Abdurzakovem

Łukasz Charzewski (10-1) wygrał jednogłośną decyzją sędziowską z Mansurem Abdurzakovem (4-1) na jubileuszowej gali FEN 30 we Wrocławiu.

Walka bardzo szybko przeniosła się do klinczu.. Charzewski dociskał rywala do siatki. Potem go przewrócił. Zawodnicy wstali i ‘Harry” spróbował duszenia gilotynowego. Potem oglądaliśmy powrót do walki w dystansie. Abdurzakov bił długim prostym korzystając z przewagi zasięgu. Zawodnik Rio Grappling Wrocław skracał dystans, lecz narażał się na mocne kolana ze strony rywala. Mimo wszystko Charzewski zyskiwał przewagę dzięki dociskaniu Czeczena.

Abdurzakov dobrze pracował ciosami prostymi w dystansie. Charzewski kontynuował jednak pracę zapaśniczą. Polak zanurkował pod jednym z ciosów rywala i ponownie dociskał go do siatki. Trenujący w Lublinie Czeczen jednak się wyswobodził. Charzewski ponownie zaprzągł do gry jednak swoje zapasy. W swojej pracy był bardzo konsekwentny. Dołozył do tego też kilka ciosów. Abdurzakov ciągle stwarzał jednak dla niego zagrożenie. “Harry” ruszył do nóg rywala i choć ten wstał to był nadal kontrolowany. Charzewski wywierał ciągłą presję.

Kilkanaście sekund trzeciej rundy wystarczyło Charzewskiemu do obalenia. Nie udało mu się jednak skontrolować rywala i oglądaliśmy pojedynek w dystansie. Charzewski postanowił pokazać, że również potrafi “co nieco” w stójce. Polski zawodnik zadawał ciosy, lecz ciągle musiał mieć się na baczności. Dysponujący lepszym zasięgiem Czeczen również trafiał. Wielu ciosów mimo wszystko polski zawodnik był w stanie uniknąć. W końcówce walki Charzewski raz jeszcze obalił. Potem miał jeszcze dominującą pozycję pod siatką.

Sędziowie nie mieli wątpliwości. Jednogłośnie przyznali zwycięstwo Łukaszowi Charzewskiemu.

To już drugie starcie tych zawodników. Po raz pierwszy spotkali się w 2018 roku na gali Soul FC 5 w Opolu. Wtedy jednogłośną decyzją sędziowską wygrał Charzewski. Dla zawodnika z Czeczenii była to jedyna porażka w karierze i od tamtej pory wygrał on trzy kolejne pojedynki. Charzewski dziś zadał mu jednak kolejną porażkę.

Zobacz także:

FEN 30 – wyniki

Organizacja Fight Exclusive Night wraca z jubileuszową galą do swej kolebki. Robert Bryczek zawalczy o pas, czeka nas również mistrzowski rewanż Wierzbickiego z Zadorą.