MMA PLFENFEN 30: Dominik Zadora rewanżuje się Wierzbickiemu i odzyskuje pas

FEN 30: Dominik Zadora rewanżuje się Wierzbickiemu i odzyskuje pas

Dominik Zadora (25-8) pokonał Wojciecha Wierzbickiego (18-5) w pojedynku o pas wagi półśredniej w formule K-1 na gali FEN 30. Tym samym zawodnik ten odzyskał utracony wcześniej tytuł mistrzowski.

Zadora rozpoczął walkę od niskich kopnięć. Wierzbicki również wyprowadzał niskie kopnięcia. Początek walki był dość spokojny. Wierzbicki dobrze trafił ciosem pod prawym łokciem rywala. Zadora natomiast ładnie zaatakował kolanami w klinczu. Zawodnik PACO Team Mysłowice trafiał w krótkich kombinacjach ciosów i kopnięć. Pierwsza runda była pracą głównie nogami.

W drugiej rundzie Wierzbicki kontynuował pracę niskimi kopnięciami,a by obniżyć mobilność rywala. Odpowiedzią Zadory był jednak potężne middle kicki i ciosy proste. W tej rundzie Wierzbicki na moment zapoznał się z deskami, gdy wyciął go rywal. Bardzo dobra praca boskerska Zadory.

Trzecia runda to kolejne dobre ciosy proste w wykonaniu Zadory. Zawodnicy wymieniali się też “uprzejmościami” w postaci lowkicków. Choć pięściami lepiej pracował Zadora to ze względu na kopnięcia walka była dość wyrównana. Wierzbicki kopał bowiem również bardzo mocno. Zawodnik Kick Fighter Zgorzelec był w stanie przestawiać rywala. Mimo wszystko Zadora nie odstawał od rywala i także sporo blokował bądź przepuszczał.

W czwartej rundzie tempo było nadal wysokie. Jeden i drugi zawodnik trafiał. Zadora dobrze pracował ciosami. Choć mistrz nie ustępował to delikatną przewagę mógł mieć jednak pretendent. Jego ciosy były konkretniejsze.

Pojedynek dotrwał do ostatniej, piątej rundy. Mimo upływających minut zawodnicy walczyli nadal w wysokim tempie. Zadora nadal dobrze pracował w kombinacjach ciosów a sam sporo blokował. Zawodnik PACO Team Mysłowice wyprowadzał też imponujące podwójne lowkicki. Fenomenalny pojedynek na gali we Wrocławiu ostatecznie musiał być rozstrzygnięty przez sędziów.

50-45, 50-45, 50-45 – wszyscy punktowali tę walkę na korzyść Dominika Zadory.

Był to rewanż za galę FEN 26, która odbyła się również w Hali Orbita we Wrocławiu. W październiku 2019 roku Wierzbicki odebrał tytuł Zadorze po tym jak ten drugi nie był w stanie kontynuować pojedynku po trzeciej rundzie z powodu kontuzji.

Zobacz także:

FEN 30 – wyniki

Organizacja Fight Exclusive Night wraca z jubileuszową galą do swej kolebki. Robert Bryczek zawalczy o pas, czeka nas również mistrzowski rewanż Wierzbickiego z Zadorą.