MMA PLNajnowszeFENFEN 28: Faworyt przegrał! Kacper Koziorzębski pokonał Szymona Duszę

FEN 28: Faworyt przegrał! Kacper Koziorzębski pokonał Szymona Duszę

Kacper Koziorzębski (6-2) dość niespodziewanie pokonał Szymona Duszę (8-5) jednogłośną decyzją na gali FEN 28.

FEN 28 Koziorzębski Dusza

Pojedynek zaczął się od niskich kopnięć z obu stron. Od czasu do czasu zawodnicy starali się też skracać dystans i śmigały mocne ciosy. Pojedynek był dość wyrównany. Dusza próbował korzystać z przewagi zasięgu. “Lutador” próbował obalenia, lecz przy okazji trafił rywala w krocze. Po wznowieniu Koziorzębski dobrze zaatakował. Zawodnik Rio Grappling Wrocław był dość skuteczny w swoich akcjach.

Po kilku prostych Duszy to Koziorzębski odpowiedział. Niższy z zawodników potrafił skracać dystans i trafiać. “Lutador’ z kolei po raz kolejny trafił w krocze przeciwnika. Po przerwie Koziorzębski nadal był aktywny. Udało mu się też przewrócić przeciwnika. Dusza z dołu próbował wyrwać rękę do kimury. To mu się jednak nie udało. Zawodnicy wrócili na nogi. Dusza podjął jeszcze nieudaną próbę obalenia.

W decydującej trzeciej rundzie Koziorzębski zaczął od kliku kopnięć. Potem zaś obalił przeciwnika. Walka przeniosła się pod siatkę. Dusza przez chwilę kontrolował rywala, lecz nie trwało to długo. Koziorzębski miał inicjatywę. Kolejne uderzenia dochodziły do celu. “Lutador” bił ciosy proste, lecz był już wolny i zmęczony. Koziorzębski przeważa. Trafił wysokimi kopnięciami, które zostały jednak zamortyzowane. Ostatecznie walka potrwała pełne 15 minut.

Znowu sędziowie punktowi musieli rozstrzygnąć pojedynek na FEN 28. Będący zdecydowanym underdogiem Koziorzębski wygrał jednogłośną decyzję.