MMA PLNajnowszeFENFEN 25: Adrian Zieliński wygrywa po kontuzji rywala i zostaje nowym mistrzem!

FEN 25: Adrian Zieliński wygrywa po kontuzji rywala i zostaje nowym mistrzem!

Adrian Zieliński (19-8) pokonał  przed czasem Fabiano Silvę (30-12-1) podczas gali FEN 25 w Ostródzie. Polski zawodnik został nowym mistrzem kategorii piórkowej.

FEN 25 Adrian Zieliński

Zieliński szybko zajął środek klatki. Polak dysponował zdecydowaną przewagą warunków fizycznych. Zieliński kąsał lewą ręką i trafiał lowkickami na łydkę Brazylijczyk również się odgrażał. Na 2 minuty przed końcem rundy Silva zaczął kuleć i po chwili znalazł się w parterze (praktycznie sam usiadł).  Prawdopodobnie doznał on urazu kolana. Zawodnicy wstali i Silva dociskał przeciwnika do siatki. W ostatnich sekundach Brazylijczyk zanotował jeszcze skuteczne obalenie.

W kolejnej rundzie Zieliński okopywał kontuzjowaną nogę rywala. Polak punktował rywala, który stawał się coraz mniej mobilny. Silva po raz kolejny zdecydował się na klincz. Siłował się z Zielińskim aż udało mu się uzyskać sprowadzenie. Brazylijczyk podjął nieudaną próbę duszenia. Swój błąd przypłacił tym, że wkrótce sam znalazł się na plecach. Zieliński nie chciał jednak walki w parterze. W stójce dalej okopywał nogę przeciwnika. Często do celu dochodziły również jego ciosy. Polak nie dał się wciąnąć do parteru i z góry okopywał rywala.

Brazylijczyk nie wyszedł już do trzeciej rundy. Walkę przerwano i nowym mistrzem kategorii piórkowej FEN-u został Adrian Zieliński. Zanotował on drugie z rzędu zwycięstwo.