FEN 21: Andrzej Grzebyk po mocnej batalii pokonuje Thiago Vieirę w 3. rundzie i zostaje mistrzem FEN!

Foto: FEN
Foto: FEN

Andrzej Grzebyk (13-3) po twardej, obfitującej w wiele wymian stójkowych walce pokonał Thiago Vieirę (10-3) przez TKO w rundzie trzeciej na gali FEN 21. Tym samym Polak został mistrzem organizacji Fight Exclusive Night w wadze średniej.

Na początku walki obaj zawodnicy chcieli się „wybadać”. Od początku niósł się ogromny doping dla polskiego fightera. Po 2-óch minutach Brazylijczyka zanurkował po nogę, lecz został skarcony przez Grzebyka serią ciosów. Na 90 sekund przed końcem walki Vieira wystrzelił świetnym prawym sierpowym i posłał Polaka na deski. Grzebyk szybko się podniósł, choć pomógł mu w tym Brazylijczyk, który podjął nieudaną próbę wpięcia się za plecy. Thiago Vieira pokazał jednak, że polski zawodnik musi być czujny.

Druga runda obfitowała w sporo wymian stójkowych, gdzie obaj panowie wyprowadzili sporo mocnych i celnych uderzeń. Nie zarysowała się jednak wyraźna przewaga któregoś z fighterów.

Trzecia runda dalej stała pod znakiem wymian w stójce. Vieira wydaje się być celniejszy, lecz Grzebyk wciąż nie daje się przełamać, stara się odgryzać. Mimo wszystko Brazylijczyk zaczyna przejmować inicjatywę. Na 90 sekund przed końcem trzeciej odsłony, reprezentant Brazylii sprowadził walkę do parteru. Panowie nie spędzili w nim dużo czasu, lecz z pewnością da to kolejne argumenty Brazylijczykowi na kartach sędziowskich. Pod koniec rundy Grzebyk wystrzelił high kickiem i poszedł za ciosem. Wystrzelił serią uderzeń pod siatką i sędzia Michalak zdecydował się przerwać walkę dosłownie tuż przed gongiem.

Andrzej Grzebyk wygrywa przez TKO w 3. rundzie.

PEŁNE WYNIKI GALI FEN 21: BITWA O WROCŁAW