MMA PLBellatorFedor GOAT wagi ciężkiej? Ryan Bader: Fedor w prime kontra on w prime, to stawiam na niego

Fedor GOAT wagi ciężkiej? Ryan Bader: Fedor w prime kontra on w prime, to stawiam na niego

Ryan Bader to mistrz wagi ciężkiej organizacji Bellator MMA. Amerykanin już w najbliższą sobotę 4 lutego zmierzy się w rewanżu z legendarnym Fedorem Emelianenko. Dla wielu kibiców Fedor to GOAT wagi ciężkiej, ale zdaniem Badera, kwestia ta jest bardziej skomplikowana.

Fedor GOAT wagi ciężkiej

Fedor najlepszy czas w karierze określany jako “prime” miał walcząc w legendarnej japońskiej organizacji PRIDE, gdzie zanotował 28 wygranych walk z rzędu i nie przegrał ośmiu walk.

To właśnie tam zbudował on swoją pozycję, której nie odda już do końca kariery, która zbliża się wielkimi krokami.

Fedor GOAT wagi ciężkiej? Ryan Bader: Fedor w prime kontra on w prime, to stawiam na niego

Bader jednak wskazuje innego zawodnika, który w walce w swoim “prime” pokonałby najlepszego w karierze Fedora.

Zawodnikiem tym jest… były mistrz wagi ciężkiej UFC Cain Velasquez:

“Powiedziałbym, że Cain Velasquez był najlepszy, kiedy był zdrowy, ale jego problem polegał na tym, że zmagał się z kontuzjami i nie mógł pozostać zdrowym przez tak długi czas jak Fedor. Dlatego nie ma on takiego bogatego CV jak Fedor. Uważam, że gdyby nie to, to Cain byłby najlepszym w historii. Jeśli jednak zamierzasz komuś nadać miano GOAT-a, to faktycznie Fedor. Co prawda nie przeszedł do UFC, ale to niczego mu nie odbiera. Zbudował swoje dziedzictwo. Walczył z mocnymi zawodnikami w Japonii i pokonywał wielu z nich. Ale jeśli byłaby kiedyś walka Fedor w prime kontra Cain w prime, to stawiam na Caina.”

Zobacz także:

Kamil Łaszczyk porównał zarobki w FAME i boksie! Brutalna prawda! Co wy na to?

Kamil Łaszczyk w rozmowie z portalem Sport.pl porównał zarobki w boksie i w freakowej organizacji FAME MMA. Niepokonany pięściarz już w najbliższy piątek odnotuje debiut w mieszanych sztukach walki. ”Szczurek” w main evencie FAME MMA 17 zmierzy się z Amadeuszem ”Ferrari” Roślikiem.

Kacper Miklasz zabiera głos po sobotniej przegranej: Wnioski wyciągnięte! Widzieliście?

Kacper Miklasz w mediach społecznościowych zabrał głos po swojej trzeciej walce w organizacji Fight Exclusive Night. ”Polish Machine” chciał odnotować pierwsze upragnione zwycięstwo w czołowej organizacji MMA w naszym kraju. To się nie udało i musiał uznać wyższość debiutującego Macieja Gąsiorka.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis