MMA PLNajnowszeBez kategoriiFedor Emelianenko: Kompletny wywiad!

Fedor Emelianenko: Kompletny wywiad!

fedor3.jpg

Gamrot - Dos Anjos

24 Stycznia na Affliction: Day of Reckoning, Fedor Emelianenko będzie bronił swojego tytuły mistrza wagi ciężkiej WAMMA w walce przeciwko Andreiowi Arlovskiemu. Każdy dużo mówi o tej walce, wiec Fedor postanowił odpowiedzieć światu na nurtujące każdego fana MMA pytania. Zapraszam do lektury.

UPDATE:

 Wywiad już w całości!

Trenujesz w swoim rodzinnym miasteczku Stary Oskol, praktycznie odizolowany od świata, przecież wszędzie roi się od świetnych klubów i ośrodków treningowych, w których uczą znakomici trenerzy. Czemu wybrałeś takie rozwiązanie?

Mój trening wcale nie jest prosty. Wiem, że trenuje najciężej ze wszystkich zawodników na świecie. Moją siłę, mogę tylko trenować tutaj w Rosji. Nie wyobrażam sobie tego bym mógł trenować gdzie indziej. Bardzo lubię tu trenować, lubię wszystko co mnie tutaj otacza.

Podczas konferencji prasowej promującej drugą edycję gali Affliction, Arlovski wspomniał o twojej porażce na mistrzostwach świata w sambo. Możesz się do tego jakoś ustosunkować?

Może mój przeciwnik chciał się przekonać, czy jestem w pełni sił przed walką. To nie ma sensu, nie walczę z nim na zasadach Sambo. Jestem pewny na 100 procent, że jestem najlepiej jak moge przygotowany do tej walki.

Jeden z trenerów Białorusina, sławny Freddie Roach podważał pewne aspekty twoich umiejętności bokserskich(technika i praca nóg). Co o tym sądzisz?

Pięknem MMA jest to, że każdy z zawodników ma inny osobny i unikalny styl i umiejętności. Oni muszą to zrozumieć, ta walka nie będzie na zasadach boksu ani sambo. To będzie walka MMA.

W ostatnim wywiadzie radiowym Dana White znowu negatywnie się o tobie wypowiadał. Podważał także twoją wygraną z Timem Sylvią. Jak to skomentujesz?

Jeśli Dana mówi coś negatywnego o walkach swoich mistrzów, to tylko i wyłącznie szkodzi swojej organizacji. Wygrywałem już z wieloma mistrzami UFC. Takie gadanie tylko i wyłącznie swiadczy o tym, że jego organizacja jest mało wydajna.

W ostatnim czasie słyszymy bardzo dużo negatywnych opinii o twojej osobie.

Nie przywiązuje to tego uwagi. Chce walczyć z najlepszymi na świecie, a tak się składa, że tacy znajdują się pod banderą M-1 Global i Affliction.

Gdybyś walczył w UFC to Dana White uznałby cię w końcu jako najlepszego zawodnika wagi ciężkiej na świecie?

[śmiech]Myślę, że chciałby mnie sprzedać jako najlepszego zawodnika wagi ciężkiej wszech czasów.

Bardzo dużo ludzi zastanawia się w jakim stopniu kontrolujesz swoją karierę. Kto ma w twojej karierze najwięcej do powiedzenia, twój menadżer czy ty?

To zależy od sytuacji. Nie jestem specjalistą od wszystkich spraw. Czasami sam podejmuje decyzję a czasami podejmujemy je wszyscy wspólnie. Jeśli chciałbym przerwać jutro kariere to bym to zrobił. Jeśli chce walczyć na zasadach Sambo robię to. Jeśli mam obóz szkoleniowy i musze opuścić jakaś konferencje prasową też to robie. Natomiast jestem bardzo szczęśliwy z mojego sztabu szkoleniowego, z mojego teamu M-1 Global. Jestem częścią tej organizacji i łatwiej jest nam razem podejmować decyzję.

Dana White mówi, że Anderson Silva jest najlepszym zawodnikiem świata. Widziałbyś kiedyś się w walce z Brazylijczykiem? Ewentualnie jak mogłaby się zakończyć ta walka?

Jeśli ta walka byłaby wydarzeniem, które kibice chcieliby zobaczyć, czemu nie? Nigdy nie przewiduje co się stanie podczas walki.

Wice prezydent M-1 USA Jerry Millen, twierdzi ze Brock Lesnar w walce z tobą nie przetrwałby nawet rundy. Zgadzasz się z tym stwierdzeniem?

Nie przewiduje przebiegu walki bo w ringu wszystko się może zdarzyć. Lesnar jest na pewno bardzo wielkim talentem. Walka ta byłaby bardzo ciekawa dla wszystkich fanów MMA.

Twój protegowany Kirill “Baby Fedor” Sidelnikov będzie walczył na tej samej gali co ty. Jak myślisz czy niespełna 20 letni zawodnik poradzi sobie z tak doświadczonym przeciwnikiem jakim jest Paul Buentello?

Krill udowodnił co potrafi na galach M-1 Challenge. Włoch jest dla niego bardzo dobrym sprawdzianem. Wiem, że mój podopieczny jest gotowy do tej walki.

W poprzednich wywiadach mówiłeś, że nie będziesz walczył z Randym Couturem, ponieważ jesteście przyjaciółmi. Jeśli Randy stałby się wolnym strzelcem przyjąłbyś tą walkę?

Nie odmówiłbym walki, bo wierze ze i ja i randy jesteśmy ambasadorami MMA i pomagaliśmy promować ta dyscyplince nasza walka. To główny powód dla którego chciałem walki z nim, nawet jeśli oznacza to, ze wałczyłbym z kimś kogo podziwiam.

Jeśli pokonasz Arlowskiego, to jak sam mówisz zmierzysz się ze zwycięzcą walki Barnett vs. Vel. Mówiłeś, że jesteście z Burnettem przyjaciółmi. Mówiłeś, że unikałbyś walki z Couturem, ponieważ jesteście przyjaciółmi. Jak się przedstawia sytuacja w tym wypadku?

Tak jesteśmy przyjaciółmi, ale jak już powiedziałem. Najlepsi powinni walczyć z najlepszymi dla dobra tej dyscypliny sportu.

Ile razy zobaczymy cię na ringu w 2009 roku?

Chcę zawalczyć trzy razy a oprócz tego wystąpić na gali noworocznej.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis