MMA PLFAME MMAFAME MMA UK: “Polak” rewanżuje się Malczyńskiemu i wygrywa niejednogłośną decyzją

FAME MMA UK: “Polak” rewanżuje się Malczyńskiemu i wygrywa niejednogłośną decyzją

Foto: FAME MMA

Adrian „Polak” Polańsski pokonał Dawida Malczyńskiego niejednogłośną decyzją na FAME MMA UK w Newcastle.

“Polak” zaczął walkę od kilku kopnięć.  Dysponującymi lepszymi warunkami Malczyński zaczął punktować rywala. Pod koniec rundy mistrz ładnie poszedł po obalenie za dwie nogi. Polański zaatakował przy powrocie do stójki. Malczyński uratował się jednak obaleniem i zakończył rundę w lepszej pozycji. Wywiązało się małe zamieszanie, gdyż runda trwała dłużej niż zakładane 2 minuty.

W drugiej rundzie od początku mocno ruszył Malczyński. Trafił kilkoma ciosami i kopnięciami na wątrobę. “Polak” odgryzł się też mocnym obszernym ciosem. Malczyński ponownie spróbował obalenia. “Polak” odrzucił nogi, lecz ostatecznie Malczyński uzyskał kontrolę nad rywalem.

Zawodnicy zaczęli trzecią rundę od gestu fair play. Wkrótce później Polański trafił jednak rywala kopnięciem w krocze. Po dłuższej przerwie Dawid Malczyński powrócił do pojedynku. Po wznowieniu “Polak” dalej próbował obszernych cepów, z których niektóre dochodziły do celu. Próba obalenia przez Malczyńskiego okazała się nieudana. Później jednak mistrz złapał nogę przeciwnika. Tuż przed końcem rundy “Polak” przetoczył, lecz nie zdążył już tego wykorzystać.

Sędziowie nie byli jednomyślni. Ostatecznie przyznali jednak zwycięstwo Adrianowi “Polakowi” Polańskiemu.

Pojedynek był rewanżem za walkę na FAME MMA 2, która odbyła się w październiku zeszłego roku. Wtedy to Malczyński wygrał z “Polakiem” po niejednogłośnej decyzji i zdobył pas wagi półśredniej. Później obronił on ten tytuł jeszcze dwukrotnie pokonując Amadeusza “Ferrariego” Roślika i Tomasza Olejnika. W  międzyczasie Polański przegrał z “Don Kasjo” Życińskim (korekta wyniku po proteście” i pokonał “Ferrariego.