MMA PLFAME MMAFAME MMA 8: “Arab” dał Pawłowi Tyburskiemu prawdziwą lekcję parteru!

FAME MMA 8: “Arab” dał Pawłowi Tyburskiemu prawdziwą lekcję parteru!

Gabriel “Arab” Al-Suwi zdominował Pawła Tyburskiego na gali FAME MMA 8 w Łodzi.

Od początku walki było intensywnie. Po mocnej wymianie to “Arab” przeniósł pojedynek do parteru. Al-Sulwi pokazywał znakomite umiejętności w parterze. Przechodził pozycję i próbował poddać rywala Tyburski zdołał jednak się wybronić. “Arab” miał pozycję . “Tybori” próbował zaś kopać z dołu. Al-Sulwi na moment wstał i okopywał przeciwnika. W końcówce rundy ponownie pokazał próbę swoich parterowych umiejętności.

W drugiej rundzie “Arab” błyskawicznie obalił. Maił pozycję boczną, lecz ciężko było mu utrzymać dynamicznego Tyburskiego. Al-Sulwi wykazywał się wielką kreatywnością. Z pozycji bocznej szukał techniki kończącej. Potem udało mu się przejść do dosiadu. Skontrolował sytuację już do końca rundy.

Al-Sulwi po kilku niskich kopnięciach spróbował obalenia. Tym razem mu się jednak nie udało. “Arab” nie ustawał jednak w swoich próbach i w końcu przeniósł pojedynek do preferowanej przez siebie płaszczyzny. Raper uzyskał dosiad i dalej dominował. Nie pozwolił wstać przeciwnikowi już do końca walki.

Sędziowie nie mieli oczywiście wątpliwości co do wskazania zwycięzcy. Wszyscy punktowali 30-26 dla “Araba”.

Krótko o uczestnikach walki…

Paweł “Tybori” Tyburski

Piotr i Paweł Tyburscy od zawsze prowadzili sportowy tryb życia. Paweł ma za sobą dłuższą przygodę jeśli chodzi o piłkę nożną. Tyburski grał na pozycji obrońcy. Zaczynał jako w juniorach w Olimpii Elbląg. W 2010 roku przeniósł się do Warszawy, gdzie grał w GKP Targówek. Reprezentował również barwy Sokołów Aleksandrów Łodzki, Widzew Łódź, Siarki Tarnobrzeg i MKS Polonia Warszawa. Swoją przygodę z piłką nożną zakończył w sezonie 2019/20 w klubie Mazur Radzymin.

Paweł Tyburski w poprzednim roku pojawił się również w programie ”Wyspa Miłości”, która cieszyła się sporym zainteresowaniem na kanałach Polsatu. Była to ciekawa przygoda, ale też i burzliwa. Paweł znalazł miłość w osobie Moniki Kozakiewicz, ale uczestnicy programu nie chcieli/mogli uwierzyć, że z tej relacji będzie coś więcej. Tym samym Paweł z Moniką musieli opuścić dom i nie rywalizowali w finałowym odcinku. Jak widać był to błąd, bo do dziś Paweł i Monika są razem!

Gabriel “Arab” Al-Suwi

27-latek to popularny raper z Świlczy. ”Arab” dostał swoją szansę w programie ”ŻywyRap” i wykorzystał ją w pełni. Gabriel został doceniony i zauważony. Jego styl oraz zachowanie szybko przypadło do gustu licznych fanów.

Kanał Araba na YouTubie ma 281 tysięcy subskrybentów, a jego utwory mają świetne wyniki jeśli mowa o wyświetleniach. Na instagramie jest również duża rzesza kibiców, bo ponad 67 tysięcy obserwujących.

Zobacz także:

“Bestia” w nietypowy sposób poddał Szeligę!

Pojedynek Piechowiaka z Szeligą dotrwał do trzeciej rundy. Wtedy jednak “Bestia” poddał przeciwnika. I zrobił to… dość nietypowo.