MMA PLFAME MMAFAME MMA 8: Alan Kwieciński wygrał z Piotrem Pająkiem po ciężkiej walce i zdobył pas XFC

FAME MMA 8: Alan Kwieciński wygrał z Piotrem Pająkiem po ciężkiej walce i zdobył pas XFC

Alan Kwieciński pokonał Piotra Pająka jednogłośną decyzją na FAME MMA8. Pojedynek miał miejsce w formule K-1 a jego stawką był pas organizacji XFC.

Zawodnicy zaczęli od niskich kopnięć. Potem Pająk spróbował również zaatakować nogą wyżej co spotkało się z odpowiedzią. Pająk trafił też kolanem. Oglądaliśmy bardzo mocne wymiany i ciosy dochodziły po obu stronach. Kopnięcia frontalne dwukrotnie trafiły w krocze Kwiecińska i walka musiała być wstrzymana. Po wznowieniu tempo pojedynku było nadal wysokie. Przewagę zaczął zyskiwać Pająk trafiając raz po raz. Kwieciński został trafiony w tył głowy za co rywalowi odjęto punkt. Końcówka rundy nadal była toczona w wysokim tempie.

Już na początku drugiej rundy “Alanik” mocno trafił w kontrze na kopnięcie i mieliśmy pierwsze liczenie. Kwieciński od czasu do czasu wypadał z akcjami do przodu. Pająk wywierał jednak presję i… ponownie trafił rywala w krocze. Mordercza seria ciosów Pająka, potem dobre ciosy w kontrze, które dochodziły do zmęczonego już przeciwnika.

Piotr Pająk mocno zacząłtrzecią rundę. Kwiieciński co prawda odpowiadał w kontrze, ale był już coraz bardziej zmęczony. Po raz pierwszy w walce był też liczony. Pająk kontynuował atak i trafiał raz. Jego kolejne ciosy dochodziły do szczęki “Alanika” Kombinacje wstrząsały przeciwnikiem. Kwieciński odgryzał się co prawda, ale przewaga w tej odsłonie należała raczej do Pająka.

O wyniku musieli decydować sędziowie punktowi. Wszyscy punktowali tak samo – 28-26 dla Kwiecińskiego. I to on został mistrzem XFC.

Krótko o uczestnikach walki…

Piotr Pająk

Piotr Pająk postanowił, że zaryzykuje i spróbuje życia w innych krajach. Od zawsze podróżował, a mieszkał przez dłuższy czas w Londynie. Trzeba od razu wspomnieć, że Piotr ma swojego brata bliźniaka, który również startuje!  Ciekawostka jest taka, że Alan Kwieciński poznał jednego z bliźniaków w poprzednim roku na mistrzostwach świata w Irlandii.

Piotrek przy okazji postanowił stworzyć swój kanał na YouTubie. Pierwszy pomysł z byłą partnerką okazał się klapą, lecz nie można rezygnować – co pokazał przykład Piotrka. W Tajlandii do swojej walki przygotowywał się Borys Mańkowski. Były mistrz KSW zaproponował nazwę ”Podróże Wojownika” i podpromował kanał Piotrka.

Alan Kwieciński

Alan Kwieciński swoją popularność zdobył w programie ”Ekipa z Warszawy”. Brał udział w wielu sezonach i można spokojnie nazwać go weteranem reality show. Ponadto pojawił się w jednym z sezonów ”Ex na plaży”.

Znacznie lepiej Kwiecińskiemu szło w formule K-1, gdzie ma zdobyte doświadczenie i sukcesy. ”Alanik” brał udział w międzynarodowych imprezach i parokrotnie wracał z medalem. Kwieciński ma za sobą walki w organizacji Fight Exclusive Night, Armia Fight Night, Granda Pro czy Celtic Gladiator.

Zobacz także:

Gamou Fall efektownie otwiera galę FAME MMA 8!

W pierwszej walce FAME MMA 8 w organizacji zadebiutował Gamou Fall. Trenujący od kilku lat w poznańskim Ankosie zawodnik poddał rywala w drugiej rundzie.