MMA PLFAME MMAFAME MMA 6: Arkadiusz Tańcula niespodziewanie pokonuje Alana Kwiecińskiego

FAME MMA 6: Arkadiusz Tańcula niespodziewanie pokonuje Alana Kwiecińskiego

Foto: FAME MMA

Arkadiusz „Aroy” Tańcula (2-0) pokonał Alana Kwiecińskiego (1-3) jednogłośną decyzją na gali FAME MMA 6.

Kwieciński zaczął od mocnego lowkicka. Przy kolejnymi niskim kopnięciu przewrócił się, ale rywal tego nie wykorzystał. Alan z “Warsaw Shore. Ekipa z Warszawy” zdołał przewrócić swojego przeciwnika. Później podjął próbę gilotyny. Przypłacił to znalezieniem się na plecach. Teraz Tańcula był z góry. Walka przeniosła się pod siatkę. Nie było jednak  zbyt wielu ciosów. Na pół minuty przed końcem rundy walka na moment wróciła do stójki. Kwieciński wyciął jednak przeciwnika i po raz kolejny uzyskał obalenie.

W kolejnej rundzie Kwieciński błyskawicznie ruszył z ciosami. Po chwili zaś złapał gilotynę. Tańcula znany też jako “Ryży” z serialu Lombard. Życie pod zastaw” uwolnił jednak głowę i był z góry. W dalszej części rundy Kwieciński był bardzo blisko wyciągnięcia balachy. Tym razem się nie udało. Później  zawodnik ten spróbował skrętówki, lecz i ta próba został wybroniona. Tańcula wydostał się i zaszedł za plecy rywala.W końcówce rundy zasypał rywala mocnymi ciosami w parterze.

Trzecia runda to szybki klincz i obalenie ze strony Arka Tańculi. Kwieciński był bity z góry, lecz spróbował balachy. Tańcula wybronił się i znowu był w lepszej pozycji. Zawodnicy podnieśli się i oglądaliśmy klincz. Kwieciński znowu próbował poddania, tym razem gilotyny. Skończyło się to jednak tym, że Tańcula znalazł się z gróry. Powrót do stójki nastąpił dopiero tuż przed końcem walki.

Sędziowie orzekli jednogłośne zwycięstwo Arka Tańculi.