MMA PLFAME MMAFAME MMA 14: Poznajcie bohaterów dzisiejszej gali w Tauron Arenie!

FAME MMA 14: Poznajcie bohaterów dzisiejszej gali w Tauron Arenie!

Gala FAME MMA 14 już dzisiaj! Postanowiliśmy, że w dniu gali przybliżymy zainteresowanym większość bohaterów nadchodzącego wydarzenia.

Nitro

FAME MMA 14 odbędzie się 14 maja w Tauron Arenie Kraków. Transmisja będzie dostępna jedynie w systemie PPV, który można wykupić [TUTAJ].

PPV dostępne jest również w Polsat Box – 35zł.

Karta walk dzisiejszego wydarzenia:

Tomasz “Gimper” Działowy vs. Mateusz “Tromba” Trąbka
Sergiusz “Nitro” Górski vs. Marcin “Xayoo” Majkut
Agata “Fagata” Fąk vs. Monika “Mona” Kociołek
Piotr “Szeli” Szeliga vs. Norman Parke – klatka rzymska (boks i MMA).
Maksymilian “Wiewiór” Wiewiórka vs. Krystian “Krycha UFC” Wilczak – walka o pas mistrzowski kat. 77 kg
Mateusz “Matt Fit Lovers” Janusz vs. Adam “AJ” Josef
Alan “Alanik” Kwieciński vs. Mateusz “Muran” Murański
Mariusz “Hejter” Słoński vs. Dawid Malczyński
Katarzyna “LalaLuna” Aleksander vs. Wiktoria Jaroniewska

Poniżej przedstawiamy po krótce każdego z uczestników dzisiejszej gali.

Mateusz “Tromba” Trąbka

Bohater najważniejszej walki dzisiejszego wieczoru. Mateusz to 26-letni mieszkaniec Krakowa. Popularność zdobył dzięki filmikom na platformie YouTube, na której zaczął pojawiać się u boku swojego przyjaciela, Friza.

Sam “Tromba” również prowadzi swój suwerenny kanał, który subskrybuje ponad 2mln osób! Krakowianin jest jednym z członków sławnej już w całej Polsce – Ekipy. W 2021 roku wspólnie z całą drużyną stworzyli mnóstwo utworów, co zakończyło się wydaniem płyty.

Warto wspomnieć, że Trąbka swoje przygotowania odbywa w Krakowie pod okiem Sebastiana Kotwicy.

Nie jest to jednak pierwszy kontakt Mateusza z matą, ponieważ miał on już okazję trenować m.in. w Warszawskim Centrum Atletyki wspólnie z Anzorem Azhievem.

Tomasz “Gimper” Działowy

Każdy, kto kiedyś wchodził na YouTube, musiał natknąć się na osobę “Gimpera”. Działowy urodził się w 1996 roku w Kołobrzegu. W internecie po raz pierwszy pokazał się w 2011 roku, kiedy miał zaledwie 17 lat! Na początku skupiał głównie na contencie dla młodzieży, jednak z czasem tematyka jego filmów przyciągała również dorosłe osoby. 28-latek po rozbudowaniu swojego nazwiska, zaczął tworzyć muzykę. Jego piosenki biły kolejne miliony wyświetleń, a sam Działowy nie zamierzał na tym poprzestać, nagrywając kolejne dzieła. Na ten moment na samym YouTube obserwuje go ponad 2mln ludzi!

“Gimper” jest współwłaścicielem agencji kreatywnej – Vidmo. Firma zajmuje się kampaniami reklamowymi dla firm oraz pomaga twórcom w obsłudze kanałów na platformie YouTube. W przeszłości był również założycielem znanej na tamten moment grupy “Hajsowniki”, która bardzo mocno rywalizowała z ekipą Isamu oraz Nitro – Pompa Team.

Do walki na FAME MMA 14 ” Gimper” przygotowywał się w warszawskim klubie, Akademia Walki, gdzie jego głównym trenerem był Sebastian Skrzecz.

Sergiusz “Nitro” Górski

Kolejny z pionierów polskiej sceny YouTube’a. Zasłynął w internecie dzięki swoim filmikom pt. Śmieszne rozmowy telefoniczne. Urodził się w 1996 roku we Wrocławiu. W młodości mieszkał jednak w Hiszpanii, w której rozpoczął pracę nad swoim kanałem. W tej chwili na YouTube subskrybuje go około 2,5mln osób! W dodatku jest jednym z najpopularniejszych streamerów. Jego transmisje na Facebooku oglądają setki tysięcy widzów!

W 2017 roku Sergiusz wspólnie z Isamu postanowili założyć drużynę Counter-Strike’a o nazwie Pompa Team! Organizacja utrzymywała się na rynku przez 4 lata, jednak w 2021 roku została rozwiązana. Poza tym Górski prowadzi sklep internetowy z odzieżą – 7more7.

“Nitro” swoją pierwszą walkę w oktagonie FAME MMA przegrał. Było to na gali FAME MMA 13, gdzie na pełnym dystansie musiał uznać wyższość Pawła “TheUnboxalla” Smektalskiego. Wrocławianin przygotowuje się do walk w swoim mieście pod okiem Krystiana Matury.

Marcin “Xayoo” Majkut

Xayoo urodził się 4 lipca 1997 roku w Warszawie. Popularność zdobył dzięki grze League Of Legends, której był profesjonalnym zawodnikiem. Majkut jest jednym z najlepszych streamerów w naszym kraju. Jest rekordzistą platformy Twitch pod względem oglądających podczas jednej transmisji. 14 sierpnia 2021 osiągnął bowiem szaloną liczbę 193 tysięcy widzów. 25-latek jest również założycielem grupy streamerskiej Xayoo Industries.

Majkut rozpoczął współpracę z FAME MMA już na gali z numerem 1. Do gali FAME MMA 3 zajmował miejsce w loży szyderców. Na FAME MMA 11 wspólnie z Parisem Platynovem powrócił na swoje miejsce.

Agata “Fagata” Frąk

Głośno zrobiło się w ostatnich dniach o byłej zawodniczce High League. Agata została wzięta pod lupę od drugiej konferencji prasowej na której odsłonięto jej tajemnice z przeszłości. “Fagata” to przede wszystkim influencerka, która znana jest m.in. TikToka czy Instagrama. Jej profil na Tiktoku obserwuje prawie 2 mln użytkowników!

“Fagata” ma już za sobą debiut w klatce, ponieważ na gali High League 2 zmierzyła się z Lexy Chaplin. Tę walkę przegrała, jednak zapowiada, że tym razem rezultat będzie zdecydowanie inny,

Monika Kociołek

Monika to jeden z najmłodszych uczestników dzisiejszego eventu. Urodziła się 19 września 2002 roku. Popularność zdobyła dzięki platformie TikTok oraz Instagram. Na obu tych platformach obserwuje ją ponad 3,5 mln widzów! Kociołek została poznana szerszej publiczność dzięki projetowi – Team X 2, do którego dołączyła pod koniec 2020 roku.

Przygotowania odbyła pod okiem Norberta Daszkiewicza z klubu Uniq Fight Club.

Norman Parke

Nie trzeba chyba nikomu przedstawiać wypromowanego już w Polsce na nową freakową super-gwiazdę, Normana Parke. Północny Irlandczyk to były mistrz KSW w wadze lekkiej. “Stormin” walczył również w przeszłości dla organizacji UFC, gdzie stoczył dziewięć pojedynków.

Ostatnie lata dla Parke’a to już zmiana kierunku wiatru. 35-latek obrał cel gal freak-fightowych, gdzie z każdą kolejną galą sprzedaje się coraz lepiej. Pod banderą FAME walczył już trzykrotnie. Pokonał Don Kasjo oraz Popka, a przegrał na gali FAME MMA 11 z Borysem Mańkowskim. Był to rewanż obu panów za KSW 47, gdzie Parke pokonał “Diabła Tasmańskiego.

Norman trenuje na co dzień u siebie w kraju, jednak kiedy przyjeżdza odwiedza kluby Ankos MMA oraz Aligatorees Fight Club. Warto wspomnieć, że starcie z Piotrem Szeligą odbędzie się w k1 w klatce rzymskiej.

Piotr Szeliga

“Szeli” urodził się 9 września 1993 roku. W przeszłości Rzeszowianin był hokeistą, który występował w klubie UKH Dębica. Wydaje się, że dzięki organizacji Fight Exclusive Night, gdzie miał okazje się pokazać w czerwcu 2020 roku odnalazł swoją pasję.
Szeliga chce się po prostu bić.

W zawodowej karierze Piotrek posiada bilans trzech zwycięstw i jednej porażki. Zawodnik trenujący pod batutą Mateusza Kubiszyna swoją ostatnią walkę stoczył na ubiegłej gali, gdzie sensacyjnie znokautował Gabriela “Araba” Al-Sulwiego. 28-latek posiada ogromną bazę fanów. Na samym Instagramie ogląda go bowiem prawie 200 tysięcy użytkowników.

Maksymilian “Wiewiór” Wiewiórka

Mistrz kategorii do 77kg. “Wiewiór” urodził się w 1998, co oznacza, że w 2022 roku skończy 24 lata. Największe zasięgi Wiewiórka generuje na Instagramie, ponieważ śledzi go tam ponad 160 tysięcy użytkowników.

Z organizacją FAME, Maksymilian związany jest od pierwszej gali, która odbyła się w czerwcu 2018 roku. Debiut w największej freakowej federacji w Europie nie przebiegł jednak po jego myśli, ponieważ przegrał walkę z cięższym o blisko 40 kilogramów, Michałem Handke.

Od tamtej pory mistrz FAME nie zaznał goryczy porażki. Wygrał wszystkie cztery walki, a w swojej ostatniej na FAME MMA 12 zdobył tytuł dywizji do 170 funtów, pokonując Adriana Polaka.

“Wiewiór” do swoich walk przygotowuje się w klubie Bonzai Wrocław pod okiem Mateusza Dubiłowicza.

Krystian “Krycha” Wilczak

Popularny “Krycha UFC”. Wilczak urodził się 30 czerwca 1993 roku. Podobnie do swojego dzisiejszego rywala występuje pod szyldem FAME od pierwszej gali w 2018 roku. Posiada jeden z najlepszych rekordów w całej federacji, który wynosi 5 zwycięstw i tylko jedną porażkę.

Jedyna przegrana w rekordzie Krystiana to pojedynek z gali FAME MMA 5, gdzie przegrał swój pojedynek z Kamilem “Kastim” Stępińskim. Od tamtego momentu Wilczak nie zna smaku porażki, a obecnie znajduje się na fali trzech zwycięstw z rzędu. Dobra dyspozycja doprowadziła wreszcie podopiecznego Anzora Azhieva do walki o pas mistrzowski.

Jeśli chodzi o zasięgi to “Krycha UFC” posiada swój profil na Instagramie, który obserwuje ponad 95 tysięcy użytkowników.

Mateusz “Fit Lovers” Janusz

Mateusz urodził się 18 listopada 1991 roku w Gdańsku. Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Gdańsku na kierunku gimnastyka.

Zawodnik, który bezsprzecznie nie boi się wyzwań. Janusz wziął tę walkę na kilka dni przed wydarzeniem, ponieważ Robert Karaś nie był w stanie wyjść do klatki w Tauron Arenie. Warto wspomnieć, że zmierzy się z ponad 20kg cięższym AJ’em!

“Fit Lovers” to jeden z najpopularniejszych twórców w internecie. Content tworzy wspólnie ze swoją dziewczyną, a na platformie YouTube subskrybuje ich ponad 1,6mln użytkowników.

30-latek ma już za sobą debiut w okrągłej klatce FAME. Walczył na gali FAME MMA 14, gdzie musiał jednak uznać wyższość Kacpra Błońskiego. Do swoich walk przygotowuje się w klubie Uniq Fight Club.

Adam Josef

“Ajthepolishamerican” ma obecnie 30 lat. Urodził się w Stanach Zjednoczonych, jednak obecnie mieszka w Polsce, a konkretnie w Gdańsku.

Josef zbudował sobie ciekawą bazę odbiorców. W swoich social mediach skupia się głównie na contencie sportowym. Siłownia jest nieodłącznym elementem jego życia, zresztą widać to po jego nienagannym wyglądzie.

30-latek zbudował sobie solidną bazę odbiorców. Na kanale YouTube obserwuje go ponad 250 tysięcy ludzi, natomiast na Instagramie prawie 120 tysięcy.

Josef w przygotowaniach do walki trenował w klubie Kuźnia Fight w Łodzi, jednak ostatnio na jego profilu na YT pojawił się materiał z treningu pod okiem Tomasza Sarary.

Mateusz “Muran” Murański

Wydawałoby się, że ta walka jest nisko na karcie walk, zwłaszcza kiedy zobaczymy, jak duży ładunek emocjonalny towarzyszy temu starciu.

Myślę, że młodszego z “Muranów” nie trzeba nikomu przedstawiać. Mateusz urodził się w 1994 roku. Jest absolwentem Szkoły Aktorstwa i Musicalu we Wrocławiu. Występował w przeszłości w takich produkcjach jak “Ojciec Mateusz”, “Na sygnale”, czy “Echo serca”. Największą popularność przyniosła mu rola w serialu “Lombard. Życie pod zastaw”, gdzie występował wspólnie ze swoim ojcem, Jackiem.

Można powiedzieć, że Mateusz od gali FAME MMA 10, na której zmierzył się z Arkadiuszem “Aroyem” Tańculą na dobre wszedł do karuzeli freak-fightów. Porażka w debiucie nie zatrzymała aktora, który w niecały rok stoczył pięć zawodowych walk. FAME MMA, Fight Exclusive Night, Prime Show MMA – dla 30-latka nie ma znaczenia w jakiej organizacji występuje. Najważniejszą rzeczą są emocje dookoła walki, których bez wątpienia rodzina Murańskich potrafi dostarczyć.

Na gali FAME MMA 14, Mateusz zmierzy się z Alanem Kwiecińskim. Relacje obu panów są niesamowicie napięte, co mogliśmy zauważyć na konferencjach prasowych, czy programie “Cage”.

Alan “Alanik” Kwieciński

Zdecydowanie najbardziej doświadczony zawodnik na karcie walk. Kwieciński urodził się 26 lipca 1992 roku. Popularność Alana wystrzeliła, kiedy aktor pojawił się w programie Warsaw Shore. Bezsprzecznie była to jego trampolina do show-biznesu.

29-latek jako jedyny na karcie występował dla więcej niż pięciu federacji. Znany jest ze swoich występów na galach High League, czy FAME MMA, jednak ma również wiele walk na sportowych wydarzeniach takich jak Armia Fight Night, czy Fight Exclusive Night.

W ostatnim czasie jest bardzo zabieganą postacią. Od lutego stoczył bowiem pojedynek z Denisem Załęckim, starcie 2v1 na Prime Show MMA, a teraz kończy maraton konfrontacją z “Muranem” na FAME MMA.

Kwieciński do swoich walk przygotowuje się w Warszawskim Centrum Atletyki pod okiem Anzora Azhieva.

Zobacz także:

FAME MMA 14: Problemy Mateusza Murańskiego! Trwa walka… z wagą!

FAME MMA 14 odbędzie się już jutro. Wystąpić na niej ma Mateusz Murański, który skrzyżuje rękawice z dobrze znanym Alanem Kwiecińskim. Panowie nie szczędzili sobie ostrych określeń na konferencjach poprzedzających walkę. Jednakże dziś gruchnęła informacja, która może zagrozić odbyciu się tego pojedynku!

Bellator 281: Maciej Różański dobrze pracował ciosami i wygrał pierwszą walkę dla Bellatora [WIDEO]

Maciej Rożański (14-3) pokonał Lee Chadwicka (27-16-1) jednogłośną decyzją w pojedynku na karcie wstępnej gali Bellator 281.

Dzień z Burneiką przed walką z ”Roburem” na High League: Precle czy kotleciki to będzie słabo!

Tym razem dzień z Robertem Burneiką przed galą High League 3! Popularny ”Hardkorowy Koksu” po dłuższej przerwie wraca do klatki i już czwartego czerwca w Ergo Arenie zmierzy się z Robertem ”Roburem” Orzechowskim.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis