MMA PLNajnowszeDon KasjoFAME MMA 10: Policzono ciosy Don Kasjo i Normana Parka! Kto powinien wygrać walkę o sztabkę złota?

Werdykt sędziowski w walce wieczoru minionej gali FAME MMA 10, w której zmierzyli się Don Kasjo i Norman Parke ciągle pozostawia wiele wątpliwości. Eksperci w sprawie zwycięzcy tego pojedynku są podzieleni i jednoznacznego wygranego wielu osobom trudno wskazać.

FAME MMA 10

Jednak w sieci pojawił się materiał, w którym wyliczony liczbę ciosów zadanych przez Kasjusza Życińskiego i Normana Parka w ich pojedynku. Obraz ten pokazuje trochę jaśniej, który z tych zawodników powinien wygrać sobotnią walkę, której stawką była kilogramowa sztabka złota od FAME MMA.

Mieniący się analitykiem sportów walki – Marcin Piechota opublikował w mediach społecznościowych wpis, w którym dokładnie wyliczył liczbę zadanych ciosów przez bohaterów walki wieczoru FAME MMA 10. Jego zdaniem werdykt sędziowski jest bezsporny:

“W sobotę boksersko lepiej zaprezentował się Parke – to jest bezdyskusyjne. Miał bardziej zróżnicowane akcje, wciągał rywala na kontry, wyprzedzał, lepiej czuł dystans, do niego należały najlepsze ciosy. Każdą rundę punktuje się jednak oddzielnie. U mnie wyglądało to tak:

1. runda: Kasjusz nie może wyczuć dystansu, brakuje płynnych przejść z obrony do ataku. Kilka niezłych ciosów na dół, ale najlepsze uderzenie w rundzie to lewy sierpowy Parke’a, po którym lekko ugięły się nogi Polaka. Parke od początku jest uważny, ale z każdą minutą zyskuje na animuszu – nie boi się wchodzić w akcje rywala, wyprzedza go. Dobra końcówka Życińskiego, ale runda jednak dla zawodnika z Irlandii Północnej.

2. runda: Bardzo dobry początek Parke’a, jest szybszy, precyzyjniejszy, lepiej selekcjonuje uderzenia. Ciosy Kasjusza lekkie, niemrawe, choć w na początku trzeciej minuty doprowadza on do celu niezły lewy sierpowy. Chwilę później Parke trafia jednak podwójnym lewym prostym, bez odpowiedzi. Końcówka też dla Normana, więc i cała runda.

3. runda: Znów dobry początek Parke’a. Ataki Życińśkiego są przewidywalne, “Stormin” czuje się coraz bardziej komfortowo, udanie kontruje, zwłaszcza z lewej ręki robi użytek. Na początku drugiej minuty rundy bardzo dobry prawy bezpośredni Polaka, jednak większość jego ciosów jest lekka, byle jaka. Dziury w defensywie coraz większe, a Parke zuchwale znajduje miejsce nad prawą ręką zawodnika Sako Gdańsk. Na koniec rundy Parke wyprostował rywala mocnym lewym prostym bezpośrednim. Po trzech rundach u mnie: 30-27.

4. runda: Parke na początku otrzymuje ostrzeżenie za uderzenie głową – z zapowiedzią utraty punktu przy następnej okazji. Biorąc pod uwagę, że wcześniej ani razu nie zwrócono mu uwagi na tego typu faule (a faktycznie miały one miejsce), reakcję sędziego należy uznać za przesadzoną. Parke cały cas próbuje “wyciągnąć” prawy prosty Kasjusza, mając przygotowaną kontrę lewą ręką. Kilka razu mu się to udaje. Dochodzi też świetny lewy sierpowy Parke’a w trakcie kombinacji rywala. Sfrustrowany Życiński zaczyna narzekać na klincze, wywiera presję na sędziego. Na koniec rundy udany lewy hak Normana po uniku w lewo skos. Runda dla byłego mistrza KSW, aczkolwiek po gongu zaatakował on rywala głową. I tutaj reakcja sędziego powinna być zdecydowanie bardziej stanowcza – należało odjąć Parke’owi jeden lub nawet dwa punkty.

5. runda: Zaczyna się od mocnego ataku Kasjusza. Szybko dochodzi do przypadkowego zderzenia głowami i sędzia znów się nie popisuje – chwilę wcześniej nie odjął punktu po chamskim faulu, natomiast tym razem punkt odbiera zupełnie niesłusznie, bez powodu. Kasjusz zaczyna trafiać bezpośrednim prawym prostym, zwłaszcza będącego w ruchu “Stormina”. Parke przyjmuje zaproszenie do półdystansu, ale tam górą jest zadający więcej ciosów Polak. Coraz więcej klinczu ze strony gościa z Irlandii Północnej. Świetny lewy sierpowy Parke’a w ostatniej minucie – jeden z lepszych ciosów w całej walce. Druga połowa rundy słabsza dla Kasjusza, ale runda raczej dla niego. Ze względu na decyzję sędziego o odjęciu punktu, 10:8 dla “Don Kasjo”.

Cały wpis do sprawdzenia poniżej:

Od soboty dostaję pytania: "Kasjo czy Norman? Jak punktowałeś?". Zawsze to miłe, gdy ktoś liczy się z twoim zdaniem, a…

Posted by Znokautuj bukmachera on Tuesday, May 18, 2021

Artur “Kornik” Sowiński zawodnikiem EFM SHOW!

Artur “Kornik” Sowiński podpisał kontrakt z organizacją EFM SHOW! Były mistrz KSW w wadze piórkowej wystąpi na wrześniowej gali EFM w Bułgarii.

Jakub Kamieniarz vs. Adam Niedźwiedź na KSW 61

Pojedynek Jakuba Kamieniarza (9-7, 1 KO, 6 Sub) z Adamem Niedźwiedziem (7-4, 1 KO, 6 Sub) otworzy kartę walk gali KSW 61, która odbędzie się już 5 czerwca w ERGO ARENIE. Poznaniak i katowiczanin zmierzą się w hali znajdującej się na granicy Gdańska i Sopotu w limicie kategorii półśredniej.