MMA PLProfessional Fighters LeagueFabricio Werdum odszedł z UFC! Znalazł nowego pracodawcę

Fabricio Werdum odszedł z UFC! Znalazł nowego pracodawcę

Foto: UFC.com

Były mistrz wagi ciężkiej tej organizacji Fabricio Werdum odszedł z UFC! Brazylijczyk znalazł już nowego pracodawcę i będzie walczył o najwyższe cele w innej amerykańskiej organizacji mieszanych sztuk walki.

Fabricio Werdum odszedł z UFC! Znalazł nowego pracodawcę

Werdum podpisał bowiem kontrakt zawodniczy z PFL.

Brazylijczyk niedawno został wolnym agentem, wypełniając kontrakt zawodniczy po wygranej przez poddanie z Alexandrem Gustafssonem. 43-latek cieszył się wielkim zainteresowaniem innych potencjalnych pracodawców. Jeszcze niedawno mówiło się o jego potencjalnym rewanżu z Fedorem Emelianenko w organizacji Bellator MMA.

Okazało się jednak, że drogi Werduma i Bellatora się nie przecięły. Brazylijczyk zdecydował się dołączyć do Professional Fighters League i weźmie udział w turnieju wagi ciężkiej PFL 2021.

Angaż Fabricio Werduma w PFL został już oficjalnie ogłoszony.

“To były bardzo dobre negocjacje i wiem, że gale PFL nabierają mocy. Walczę już 23 lata i to nadal jest moje marzenie. Chciałbym zawalczyć dwa razy jednej nocy. Podoba mi się taki pomysł. Masz jedną walkę, wygrywasz i potem dajesz drugą. W 2021 roku stoczę może cztery, może pięć walk. Wcześniej walczyłem raz, czasami dwa razy do roku. Cieszę się chwilą, bo nam, zawodnikom trudno jest przestać walczyć. Wyobraź sobie, że całe życie to robię i mam teraz ot tak się zatrzymać? Nie da rady. Wyobraź sobie mnie, jako mistrza PFL w wieku 44 lat. Ja sobie to mogę wyobrazić.” – przyznał Werdum.

Zobacz także:

Łukasz Rajewski chce pomścić brata: Chcę Filipa Pejicia na KSW!

Łukasz Rajewski chce pomścić swojego brata – Roberta. Ten na ostatniej gali KSW 56 został bardzo szybko znokautowany przez chorwackiego “Nitro” – Filipa Pejicia.

Kawulski porównał Narkuna do Błachowicza! Zaskoczeni wypowiedzią?

Maciej Kawulski podsumował KSW 56, która dostarczyła dużo emocji. Jeden z właścicieli największej organizacji w naszym kraju jest zadowolony z kolejnego wydarzenia w dobie koronawirusa.