MMA PLBoksEwa Brodnicka pokonana! W 7 lat z Pionek do Las Vegas, by ponieść pierwszą porażkę w karierze

Ewa Brodnicka pokonana! W 7 lat z Pionek do Las Vegas, by ponieść pierwszą porażkę w karierze

Niestety, Ewa Brodnicka pokonana po raz pierwszy w swojej zawodowej karierze! Polka w jednej z najważniejszych walk gali bokserskiej w Las Vegas przegrała z Mikaelą Mayer jednogłośną decyzją sędziów.

Stawką tego pojedynku był pas mistrzowski WBO wagi super piórkowej. O tytuł rywalizowała jedynie Amerykanka, bowiem Polka nie osiągnęła wymaganego limitu wagowego i dla niej starcie to nie miało rangi mistrzowskiej.

Ewa Brodnicka pokonana! W 7 lat z Pionek do Las Vegas, by ponieść pierwszą porażkę w karierze

Brodnicka, jeszcze przed walką z Mayer na specjalnym wideo, na którym wypowiada się także jej promotor Mariusz Grabowski, zaznaczała, że w 7 lat ciężkiej pracy dotarła z Pionek do Las Vegas, by spełniać marzenia. Niestety, marzeń tych nie udało się spełnić.

Polka była od Mayer słabsza niemal w każdej rundzie. Choć starała się przeciwstawić rywalce i próbowała postawić trudne warunki, to dopiero pod koniec pojedynku, kiedy była świadoma, że przegrywa na punkty, wywierała największą presję.

Niestety, na przestrzeni całej walki, sędziowie byli jednogłośni i orzekli zwycięstwo Mikaeli Mayer w stosunku 100:88, 100:88 i 99:89. Polka otrzymała także dwa punkty ujemne za klinczowanie.

Skrót pojedynku Ewy Brodnickiej poniżej:

Zobacz także:

Jan Błachowicz vs. Israel Adesanya o pas wagi półciężkiej. Superwalka potwierdzona przez Danę White’a!

Klaruje się przyszłość odnośnie obrony mistrzowskiego pasa wagi półcieżkiej UFC przez Jana Błachowicza (27-8). Wszystko wskazuje na to, że zobaczymy superwalkę z udziałem Polaka i jego przeciwnikiem będzie mistrz kategorii średniej Israel Adesanya (20-0).

Karolina Kowalkiewicz zdradziła ile chciałaby stoczyć jeszcze walk w UFC! Czekacie?

Polka zamierza jeszcze stoczyć parę walk w największej organizacji na świecie. Karolina w programie Oktagon Live zdradziła ile chciałby stoczyć walk.

KSW 56: ”Dynamit” zadebiutuje już w listopadzie! Rywalem nowy nabytek z Argentyny!

Jeden z najbardziej wyczekiwanych nowych zawodników KSW z Polski, Mateusz Legierski (6-0, 4 KO, 1 Sub) wejdzie do klatki na gali KSW 56. Rywalem zawodnika Octagon Team 14 listopada będzie wybitny chorwacki zapaśnik pochodzący z Argentyny, Francisco Barrio (7-1, 2 KO, 4 Sub). Starcie odbędzie się w umownym limicie do 73 kilogramów.