MMA PLKSWErko Jun poznał przeciwnika. Bośniak zawalczy poza KSW!

Erko Jun poznał przeciwnika. Bośniak zawalczy poza KSW!

Foto: Sebastian Rudnicki, KSW
Foto: Sebastian Rudnicki, KSW

Już piątego września swój następny pojedynek stoczy Erko Jun (3-1). Bośniak pojawi się wysoko w karcie gali Elite MMA Championship, która odbędzie się w Dusseldorfie. Reprezentant UFD Gym poznał przeciwnika!

W jednej z głównych walk EMC 5 zobaczymy start medalisty olimpijskiego w judo. W kategorii ciężkiej Satoshi Ishii (23-11-1) zmierzy się z Ivo Cukiem (18-11), a w stawce będzie pas mistrzowski. Japończyk, który aktualnie reprezentuje barwy Chorwacji jest zdecydowanym faworytem. Piątego września w rozpisce pojawi się również nasz reprezentant Tymoteusz Łopaczyk (7-1).

Erko Jun zawalczy poza KSW!

Erko Jun (3-1) jest zmotywowany, aby wrócić na odpowiednie tory po pierwszej zawodowej przegranej. Bośniak ma za sobą udany obóz przygotowawczy w Chorwacji, gdzie sparował choćby z Denisem Stojniciem. Jun w najbliższym starciu zmierzy się z Damianem Olszewskim (2-3).

𝗧𝗵𝗲 𝗕𝗼𝘂𝗻𝘁𝘆 𝗛𝘂𝗻𝘁𝗲𝗿 makes his first fight out of KSW: Erko Jun vs. Damian Olszewski at #EMC5 🔥

Opublikowany przez ELITE MMA Championship Piątek, 21 sierpnia 2020

Polak swój ostatni pojedynek stoczył na Babilon MMA 14 pod koniec czerwca tego roku. Jego zestawienie z Kevinem Szaflarskim przez wielu było krytykowane, ponieważ liczono na coraz to większe wyzwania dla podopiecznego Mirosława Oknińskiego. Nie było niespodzianki – Olszewski w Radomiu został zastopowany pod koniec pierwszej rundy.

Erko Jun wszedł do zawodowego świata MMA w 2018 roku. Wcześniej zajmował się sportami siłowymi i wyrobił sobie markę jednego z najpopularniejszych trenerów personalnych.

W debiucie dla KSW zmierzył się z Tomaszem Oświecińskim i znokautował go już w pierwszej rundzie. W Londynie zajęło mu to więcej czasu, bo w drugiej odsłonie zdemolował Popka Monstera. W poprzednim roku w Ergo Arenie do klatki wszedł z bardziej doświadczonym Akopem Szostakiem. I tym razem pojedynek zakończył się zwycięstwem Juna – nokautem na Akopie już w pierwszej minucie starcia.

Ostatnią walkę Erko Jun stoczył przed własną publicznością w Zagrzebiu. Początek koncertowy w wykonaniu Bośniaka, który był bardzo bliski sprawienia niespodzianki. Pudzianowski pokazał charakter i doświadczenie. Wytrzymał ciężkie chwile, aby w drugiej rundzie zastopować już zdecydowanie bardziej zmęczonego Juna.

Zobacz także:

Marcin Najman nie jest co do tego przekonany! Kto więcej płaci KSW czy FAME MMA?

Marcin Najman nie jest pewny czy KSW płaci więcej niż FAME MMA. Przypomnijmy, że częstochowianin stoczył dwie walki pod banderą organizacji Maćka Kawulskiego i Martina Lewandowskiego

To byłoby coś wielkiego! Chcielibyście zobaczyć ten rewanż?

Taki scenariusz nie jest wykluczony. Dwie legendy na ”tak” jeśli chodzi o wielki rewanż