MMA PLBellatorErick Silva wraz z rodziną zakażeni koronawirusem

Erick Silva wraz z rodziną zakażeni koronawirusem

Foto: Bloody Elbow

Były zawodnik UFC występujący obecnie w Bellatorze Erick Silva (20-11, 1 N/C) jest zakażony koronawirusem. Podobnie cała jego rodzina!

Silva w rozmowie z portalem Combate przyznał, że miał pozytywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2.

Łącznie w domu siedem osób miało taki pozytywny wynik koronawirusa: sam Erick, jego żona, dwaj synowie, szwagierka oraz teściowie. Obecnie przebywają oni w kwarantannie w domu w Rio de Janeiro. Na szczęście żadne z nich ma ciężkiego przebiegu choroby COVID-19.

“Wszyscy mamy się dobrze. Naszym największym zmartwieniem jest brak informacji i niepokój. Teraz jest już lepiej. Poprosiliśmy osoby, które pracują w domu, aby nie przychodzili. Odizolowaliśmy się na dwa tygodnie. Postępujemy zgodnie z zaleceniami lekarzy.”

Jako pierwszy objawy zaczął wykazywać 5-miesięczny syn zawodnika Carlos, który miał niewielką gorączkę. Z czasem inni również zaczęli mieć objawy jak bóle głowy, dreszcze czy utrata zapachu i smaku. Obecnie wszyscy przebywają w domu teściów Ericka.

Erick Silva to były mistrz organizacji Jungle Fight. W latach 2011-2017 stoczył dla UFC 15 pojedynków, z których wygrał siedem. Ostatnie pojedynki 35-letni Brazylijczyk toczył zaś w Belaltorze.