Erick Silva poznał szczegóły walki poza UFC

Foto: MMAfighting.com
Foto: MMAfighting.com

Po piętnastu kolejnych walkach stoczonych w oktagonie UFC, Brazylijczyk Erick Silva (19-9) zmienił pracodawcę i wystąpi w walce wieczoru gali LFA 45, która odbędzie się w Cabazon w stanie Kalifornia.

Włodarze organizacji LFA potwierdzili, że Silva skrzyżuje rękawice z Nickiem Barnesem, a gala LFA 45 odbędzie się 20 lipca.

„Cieszę się, że mogę powrócić z LFA do Caochella Valley. To będzie nasza czwarta impreza w moim rodzinnym stanie Kalifornia. Morongo Casino Resort & Spa to światowy ośrodek czterogwiazdkowy ośrodek, a my zorganizujemy w nim galę LFA 45 z walką wieczoru Erick Silva vs. Nick Barnes.” – potwierdził głównodowodzący organizacją, Ed Soares.

Erick Silva (19-9) zadebiutował w UFC w 2011 roku efektowną wygraną w zaledwie 40 sekund nad Luisem Ramosem na gali UFC 134. Silva znany był ze swojej eksplozywności i zawsze dawał dobre widowiska w oktagonie, co by wspomnieć m.in. walki z Mattem Brownem, Jonem Fitchem czy Luanem Chagasem.

Dla Barnesa z kolei będzie to trzeci występ w organizacji LFA. W sierpniu zeszłego roku wygrał on niejednogłośnie na punktu z Chadem Currym, ale w swoim ostatnim występie w karierze przegrał przez nokaut z Cirtisem Millenderem.