MMA PLKSWEmilia Czerwińska zmierzy się z Weroniką Eszer na KSW 63!

Emilia Czerwińska zmierzy się z Weroniką Eszer na KSW 63!

Kilka tygodni temu KSW ogłosiło podpisanie kontraktu z utytułowaną kickbokserką, Emilią Czerwińską (0-0). Na gali KSW 63 zielonogórzanka zadebiutuje w zawodowym MMA, a jej rywalką będzie zdobywczyni tytułu mistrzyni Polski i Europy w amatorskim MMA, Weronika Eszer (0-0). Starcie pań odbędzie się 4 września w limicie kategorii muszej.

Emilia Czerwińska – jak sama mówi – zdobyła już w kickboxingu wszystko, co mogła i z tego powodu postanowiła zamienić duże rękawice na te mniejsze. W ciągu wielu lat spędzonych w ringu zielonogórzanka sięgnęła dwukrotnie po tytuł mistrzyni świata K-1 oraz dziewięciokrotnie zdobywała złoty medal mistrzostw Polski. 31-latka była też od 2009 roku członkinią kadry narodowej. Czerwińska ma za sobą kilka pojedynków amatorskich, a na gali KSW 63 zadebiutuje w formule zawodowej.

Weronika Eszer przygodę ze sportami walki rozpoczęła od judo, które trenowała przez 12 lat i sięgnęła w tym sporcie po czarny pas. Po przygodzie na tatami postanowiła spróbować swoich sił w MMA i jest związana z tą dyscypliną od ponad trzech lat. Liczne starty amatorskie zwieńczyła tytułami mistrzyni Polski i mistrzyni Europy. Na najbliższej gali stoczy pierwszą zawodową walkę.

Aktualna karta walk KSW 63

Walka o pas kategorii półśredniej | KSW Welterweight Championship Bout

77,1 kg/170 lb: Roberto Soldić (18-3, 15 KO, 1 Sub) vs Patrik Kincl (24-9, 12 KO, 6 Sub)

Karta Główna | Main Card

61,2 kg/135 lb: Antun Račić (25-9-1, 13 Sub) vs Jakub Wikłacz (11-3-1, 8 Sub)

56,7 kg/125 lb: Emilia Czerwińska (0-0) vs Weronika Eszer (0-0)

Bilety na galę KSW 63, która odbędzie się w ATM Studio w Warszawie, są już w sprzedaży w serwisie eBilet.pl.

Michał Materla poznał rywala na EFM Show 2! Będzie to rewanż z rywalem, który stoczył ponad 40 walk!

To już oficjalna wiadomość! Michał Materla poznał rywala na galę EFM Show 2, która odbędzie się już 11 września w Sofii w Bułgarii. Rywal “Magica” to zaprawiony w bojach Francuz, z którym Polak zmierzy się drugi raz w karierze.

Artur Szpilka o Różańskim: Ja jestem na rewanż z nim gotowy zawsze!

Artur Szpilka (24-5, 16 KO) nie zamierza odpuszczać po ostatniej bolesnej przegranej. Popularny ”Szpila” ma jeden ważny cel – powrót na ring! Nasz czołowy ciężki wyznał, że chciałby rewanżu z Łukaszem Różanskim (14-0, 13 KO).

FEN 36: Piwowarski podejmie Szewczyka na szczecińskiej ziemi

Michał Piwowarski (5-2, 1 KO, 4 SUB) podejmie Bartosza Szewczyka (2-0, 1 KO, 1 SUB) podczas gali FEN 36. Wydarzenie odbędzie się 16 października w szczecińskiej Netto Arenie.

Zobacz także: