Elizeu Zaleski dos Santos vs. Li Jingliang na UFC on ESPN+ 15 w Shenzhen

Foto: FanSided
Foto: FanSided

Do rozpiski gali UFC on ESPN+ 15 w chińskim Shenzhen dodano interesujący pojedynek w kategorii półśredniej – Elizeu Zaleski dos Santos (21-5) vs. Li Jingliang (21-5).

Gala ta odbędzie się już 31 sierpnia.

Informację pierwotnie podał brazylijski portal Combate. Również amerykański portal MMA Fighting potwierdził ją w w wielu źródłach.

Do pojedynku między tymi zawodnikami miało dojść jeszcze w ubiegłym roku również w Chinach. Zaleski musiał jednak się wycofać z gali UFC Fight Night 141 w Pekinie na skutek kontuzji. Li Jingliang pokonał wtedy przed rodzimą publicznością Davida Zawadę (16-5).

Elizeu Zaleski dos Santos w UFC przegrał jedynie w debiucie w 2015 roku. Na dodatek walka z Nicolasem Dalbym (17-3-1, 1 N/C) zakończyła się wtedy niejednogłośną decyzją. Od tego czasu Brazylijczyk z polskimi korzeniami wygrał siedem kolejnych walk. Słynący z efektownego stylu zawodnik zajmuje obecnie 14. pozycję w rankingu kategorii półśredniej.

Li Jingliang w UFC walczy od 2014 roku. Chińczyk wygrał 8 z 11 walk w amerykańskiej organizacji. Obecnie ma serię dwóch zwycięstw, lecz z ostatnich 7 pojedynków przegrał tylko raz.

W walce wieczoru gali w Shenzhen po raz pierwszy o pas mistrzowski zawalczy reprezentant Chin. Weili Zhang (19-1) spróbuje odebrać pas kategorii słomkowej obecnej mistrzyni, Brazylijce Jessice Andrade (20-6).