MMA PLNajnowszeUFCEkspert ESPN: Kobiety w oktagonie? Nie chcę ich tam oglądać!

Ekspert ESPN: Kobiety w oktagonie? Nie chcę ich tam oglądać!

Ekspert telewizji ESPN Stephen A. Smith ma problem z walkami pań w MMA. “Kobiety w oktagonie? Nie chcę ich tam oglądać” – powiedział w najnowszym podcaście “Black on the Air”.

Kobiety w oktagonie
Foto: Wikimedia Commons

Smith już wcześniej miał problemy wizerunkowe, kiedy głośno krytykował zestawienia kobiet na galach UFC, które jego zdaniem nie są efektowne i oktagon to nie jest miejsce, by się tam pokazywały.

Ekspert ESPN: Kobiety w oktagonie? Nie chcę ich tam oglądać!

Mimo tego, że od pierwszej walki kobiet w MMA w Stanach Zjednoczonych minęły już 24 lata, a od walki Cris Cyborg z Giną Carano, która była trampoliną dla kobiecego MMA minęło ponad 11 lat, mimo tego, że świat MMA miał już takie gwiazdy jak Ronda Rousey czy Joanna Jędrzejczyk i mimo tego, że Polka wraz z Weili Zhang dały najlepszą walkę roku 2020 w światowym MMA, Smith nadal krytycznie wypowiada się o MMA w wykonaniu kobiet.

Ekspert ESPN przyznał wprost, że nie podobają mu się wyczyny kobiet w oktagonie i nie chce ich tam oglądać. Na dodatek jest wielkim przeciwnikiem pojawiających się coraz częściej głosów na temat potencjalnych walk kobiet z mężczyznami:

“Jest wiele kobiet, które mają niesamowite kwalifikacje do wykonywania pracy, którą wykonują. Ale nie chcę ich oglądać w pewnych fizycznych pracach. Wyskakuję przed szereg i mówię nie, kiedy ktoś chce zobaczyć jak kobieta boksuje z mężczyzną. Nie chcę tego oglądać. Nie chcę patrzeć na walki kobiet z mężczyznami w UFC, choć wiem, że są tam kobiety, które skopią tyłek niejednemu facetowi.

Kiedy mam na myśli sporty walki, to nie chcę w nich oglądać kobiet. Po prostu mi się to nie podoba. Nie jestem za tym, aby im tego zabronić, ale zwyczajnie nie podoba mi się to. Kobiety w oktagonie? Nie chcę tego oglądać. Tym bardziej nie chcę oglądać walk kobiet z mężczyznami, a takie pomysły zaczynają się gdzieniegdzie pojawiać.”

Zgadzacie się z opinią Smitha?

Zobacz także:

Debiutujący w FEN Oleksiejczuk podejmie doświadczonego Chana

Cezary Oleksiejczuk (5-2, 2 KO, 2 SUB) podejmie Djamila Chana (15-8, 12 KO, 1 SUB) podczas gali FEN 32: LOTOS Fight Night. Wydarzenie odbędzie się 20 lutego i dostępne będzie w systemie PPV na platformie FENMMA.tv, Cyfrowym Polsacie oraz na ipla.tv.

Abu Azaitar na dopingu! Były zawodnik KSW nie przeszedł… czterech kolejnych testów w UFC!

Abu Azaitar na dopingu! Zawodnik, który w Polsce znany jest z występów w organizacji KSW nie przeszedł… czterech kolejnych testów antydopingowych w UFC. Na Marokańczyka została nałożona kara zawieszenia.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis