MMA PLEuropean Fight MastersEFM 3: wyniki – Michał Domin poddany przez Nikolaya Gozdeva

EFM 3: wyniki – Michał Domin poddany przez Nikolaya Gozdeva

Kolejną walką gali EFM 3 był pojedynek o mistrzowski pas wagi piórkowej. W nim  Michał Domin (2-1) przegrał przez poddanie w trzeciej rundzie z Nikolayem Grozdevem (3-0).

W pierwszej rundzie Grozdev miał niewielką przewagę w stójce. Trafiał Domina różnymi kombinacjami, a Polak nie mógł złapać odpowiedniego rytmu walki. Grozdev zdołał nawet Domina sprowadzić, ale w parterze uderzył Polaka głową. Potem takie uderzenie się powtórzyło i sędzia Łukasz Bosacki odjął Bułgarowi jeden punkt.

W drugiej rundzie Grozdev większość czasu spędził kontrolując Domina w parterze, gdzie obijał rywala łokciami i kontrolował pozycję. Nie da się ukryć, że Bułgar zyskiwał przewagę kondycyjną, bowiem Domin stracił sporo sił próbując uciec z niedogodnej dla siebie pozycji. W końcówce drugiej odsłony Gazdev próbował wykręcić kimurę, ale przed skutecznością tej akcji przeszkodził Bułgarowi gong kończący tę rundę.

W trzeciej rundzie Gazdev także szybko obalił Polaka i tam szukał sposobu na punktowanie. W pewnym momencie oglądaliśmy Domina zamkniętego w krucyfiksie, ale z tej pozycji zdołał uciec. Jednak od razu nadział się na ciasne duszenie, z którego uciec już nie zdołał. I choć nie odklepał tej techniki, to sędzia pojedynku Łukasz Bosacki musiał go przerwać.

Zobacz także:

EFM 3 z udziałem Michała Materli – wyniki

Komplet wyników gali EFM 3, która odbywa się w Dortmundzie.

MB Boxing Night 7: Wyniki na żywo

Od godziny 20:00 ruszyła kolejna gala boksu organizowana przez Mateusza Borka. W walce wieczoru naprzeciw siebie staną Robert Parzęczewski oraz Sladnan Janjanin. Zapraszamy do relacji na żywo z tego wydarzenia.