EFC Worldwide 76: Karolina Wójcik nową mistrzynią kategorii słomkowej!

Foto: EFC Worldwide
Foto: EFC Worldwide

Karolina Wojcik (4-1)  po 5-rundowym boju na EFC Worldwide 76 w Pretorii pokonała niejednogłośną decyzją sędziowską Chiarę Penco (4-1) i została nową mistrzynią kategorii słomkowej.

Przez klkadziesiąt pierwszych sekund zawodniczki szukały odpowiedniego dystansu. Polka musiała przezwyciężyć sporą przewagę warunków fizycznych ze strony rywalki. Wójcik była bardzo ruchliwa i w krótkich zwarciach potrafiła trafiać Włoszkę. Mistrzyni jednak stopowała zapędy długimi ciosami prostymi.  Pod koniec rundy Penco trafiła mocnym prawym, jednak natychmiast nadziała się na kontrę Polki.

Włoszka dobrze zaczęła drugą rundę. Kilkukrotnie Wójcik została trafiona. Szczególnie groźne były lewe proste w wykonaniu Penco. Walka w końcu trafiła do klinczu. Wójcik pomimo niewielkich gabarytów była w stanie dociskać mistrzynię do siatki. Potem walka przeniosła się na środek. Wójcik zdołała przewrócić rywalkę sprytnym rzutem, jednak szybko znalazła się w jej gardzie.

W kolejnej rundzie Włoszka nadal świetnie pracowała prostymi. Zagrażała również frontkickami. Wójcik zainicjowała klincz. Choć dociskała rywalkę do siatki to nie była zbyt aktywna. Zawodniczki kilkukrotnie wzajemnie się obracały. Dłużej w lepszej pozycji była Polka, jednak niewiele z tego wynikało. Pod koniec rundy Włoszka próbowała jeszcze wciągnąć pretendentkę do parteru i trafiła z dołu kopnięciem na głowę.

Walka weszła w fazę rund mistrzowskich. Polka ruszała do krótkich szarż. Rywalka bardzo groźnie jednak kontrowała. Środek klatki kontrolowała Wójcik. Polka włączyła do gry też kopnięcia. Penco z kolei kilkukrotnie trafiła lewą ręka. Pod koniec rundy Wójik docisnęła do siatki mistrzynię na kilkanaście sekund.

W kolejnej rundzie mistrzyni wciąż dobrze trafiała Polkę w dystansu. Wójcik po raz kolejny w tej walce docisnęła Włoszkę do siatki. Postawa Polki nie była jednak zbyt aktywna. Po krótkim rozerwaniu to Włoszka zainicjowała klincz. Trafiła też polską zawodniczkę mocnym kolanem. Po kolejnym klinczu Penco trafiła jeszcze mocnym kolanem. Mieliśmy fragment mocniejszej wymiany. Mistrzyni zakończyła walkę jeszcze jedną próbą wciągnięcia pretendentk do parteru.

O wyniku pojedynku musieli decydować sędziowie.  Nie byli oni jednogłośni, jednak ostatecznie przyznali zwycięstwo Polce. 49-46, 47-48, 48-47 – tak wyglądała punktacja w tej walce. Karolina Wójcik nową mistrzynią wagi słomkowej!

Na tej samej gali tymczasowy pas wagi ciężkiej zdobył Jared Vanderaa (8-3). Amerykanin pokonał reprezentanta gospodarzy przez techniczny nokaut w trzeciej rundzie. Ruan Potts (11-7) przyjmował kolejne uderzenia kolanami, a po dwóch łokciach sędzia zdecydował się na przerwanie pojedynku.