MMA PLUFCEdson Barboza chciał zwolnienia z UFC, zamiast tego zawalczy na UFC Oklahoma City!

Edson Barboza chciał zwolnienia z UFC, zamiast tego zawalczy na UFC Oklahoma City!

Wygląda na to, że prośby Edsona Barbozy (20-8) o zwolnienie z kontraktu z UFC odbiły się głuchym echem. Brazylijczyk ma bowiem zakontraktowaną kolejną walkę w oktagonie.

Kilka dni po nietypowej prośbie Barbozy, który na Twitterze apelował o rozwiązanie z nim kontraktu, ten – jak donosi portal Combate – wystąpi na gali UFC Oklahoma City, która odbędzie się 2 maja. Brazylijczyk zejdzie do wagi piórkowej i zmierzy się z Joshem Emmettem.

Barboza wygrał tylko jedną z ostatnich pięciu walk. Brazylijczyk będzie próbował przełamać się po porażkach z Paulem Felderem i Justinem Gaethje. Ostatnią wiktorię zanotował bowiem w grudniu 2018 roku, kiedy to pokonał przez TKO Dana Hookera.

Jego rywal, Josh Emmett (15-2) znajduje się w zupełnie innej pozycji. Amerykanin wygrał dwie ostatnie walki pokonując Michaela Johnsona i Mirsada Bektica. Ostnią porażkę Emmett poniósł w lutym 2018 roku, kiedy to znokautował go Jeremy Stephens.

Przypominamy, że walką wieczoru gali UFC Oklahoma City będzie pojedynek w wadze średniej Jack Hermansson vs. Chris Weidman.