MMA PLUFCEA UFC 5 z datą premiery i masą szczegółów. Czeka nas prawdziwa rewolucja!

EA UFC 5 z datą premiery i masą szczegółów. Czeka nas prawdziwa rewolucja!

Gra Electronic Arts wyciekła do sieci! W związku z tym poznaliśmy wiele szczegółów na temat zbliżającej się bijatyki pod szyldem największej organizacji MMA na świecie.

UFC 5 z datą premiery
Foto: EA Sports UFC 5

W lipcu amerykańska firma z siedzibą w Redwood City oficjalnie ujawniła EA Sports UFC 5. Pokazano logo nowej odsłony i zapowiedziano, że pełna prezentacja odbędzie się we wrześniu, ale nic poza tym. Tymczasem na łamach portalu Insider Gaming pojawił się artykuł, który zdradza pierwsze informacje o grze, poznaliśmy m.in. potencjalną datę premiery, nowych zawodników oraz wygląd okładki.

Znamy datę premiery!

Z informacji, które zdobył Insider Gaming wynika, że nowa odsłona serii zadebiutuje 27 października 2023 roku wyłącznie na konsolę PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Użytkownicy komputerów osobistych – po raz kolejny – poszli w odstawkę.

Gra ma otrzymać kategorię wiekową M, zamiast T. W praktyce oznacza to, że UFC 5 może być bardziej brutalne, a co za tym idzie, bardziej realistyczne. EA chce zapewnić nowy system obrażeń, który podobno ma łączyć się na 64 tysiące różnych sposobów. Ponadto krew ma lać się hektolitrami.

UFC 5 ma działać na silniku Frostbite, używanym do produkcji gier z cyklu FIFA. Electronic Arts ma zapewnić rozgrywkę w 60 klatkach na sekundę, oczywiście na konsolach nowej generacji. Nowy silnik miał pozwolić deweloperom na szczegółowe wymodelowanie postaci oraz otoczenia, a także zapewnienie lepszego oświetlenia.

Redakcja Insider Gaming twierdzi również, że dostaniemy nowy tryb gry – karierę online, w której będziemy rywalizować wyłącznie stworzonymi zawodnikami. Rozgrywka ma przypominać aktualny tryb kariery, tyle że naszymi przeciwnikami będą prawdziwi ludzie.

Okładka i pierwsza prezentacja

Z okazji targów Gamescom 2023 – EA opublikowało krótki teaser, gdzie możemy zobaczyć – sądząc po tatuażach – Alexandra Volkanovskiego.

Według przecieków to właśnie mistrz kategorii piórkowej pojawi się na okładce podstawowej wersji EA Sports UFC 5. Do Australijczyka ma dołączyć Valentina Shevchenko. Z kolei w wersji deluxe na okładce pojawi się Israel Adesanya. Podobno, jeżeli zamówimy grę przed premierą, otrzymamy możliwość zagrania Mike’iem Tysonem, Muhammadem Alim i Fedorem Emalienenko.

ZOBACZ TAKŻE: Szeliga zapewnia: Wiesz, że mam dużo atutów, żeby zakończyć przed czasem i tak będzie!

Wielce prawdopodobne, że pełnoprawna prezentacja gry odbędzie w trakcie UFC 293 w Sydney. Po pierwsze Volkanovski jest Australijczykiem, a po drugie na obrazku zapowiadającym galę w Sydney pojawiło się logo gry.

Możecie zagrać, ale…

Ruszył zapisy do zamkniętej bety. Kody mają zostać wysłane pod koniec sierpnia. Dostęp jest ograniczony, więc otrzymają go tylko nieliczni. Zapisać się można, klikając – [TUTAJ]. Powodzenia!

Aktualizacja: Zapisy dobiegły końca. EA podało błędną informacje o terminie wysyłki kodów. Dostępy zostaną przyznane we wrześniu.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis