MMA PLUFCDzisiaj kibicujemy Marcinowi Prachnio! Polak walczy na UFC w Orlando

Dzisiaj kibicujemy Marcinowi Prachnio! Polak walczy na UFC w Orlando

Już dzisiaj mocno ściskamy kciuki za Marcina Prachnio (13-2), który zmierzy się na gali UFC on FOX 28 w Orlando z Samem Alveyem (31-10).

Pojedynek ten będzie dla Prachnio debiutem w UFC, a zarazem pierwszym pojedynkiem na terenie USA. Zawodnik w czasie swojej kariery walczył już jednak w naprawdę wielu krajach – np. Anglii, Bośni i Hercegowinie, Chorwacji, Słowacji, Austrii i Szwajcarii.

Z kolei walcząc dla azjatyckiej organizacji ONE Championship mógł zwiedzić takie kraje jak Indonezja, Tajlandia czy Makau (region administracyjny Chin).

Prachnio ma za sobą stoczonych piętnaście zawodowych pojedynków, z których wygrał trzynaście. Ostatnią porażkę Polak poniósł w grudniu 2014 roku, kiedy to musiał uznać wyższość Alexandra Rakicia.

Rywalem Polaka na UFC w Orlando będzie charakterystyczny Sam Alvey (31-10), który ostatnie pięć pojedynków stoczył na pełnym dystansie notując rekord 3-2. W ostatnim występie w oktagonie, Amerykanin musiał uznać wyższość Ramazana Emeeva na gali UFC Fight Night w Gdańsku.