MMA PLBoksDziś mija 20 lat od wielkiej walki Andrzeja Gołoty z Tysonem! [WIDEO]

Dziś mija 20 lat od wielkiej walki Andrzeja Gołoty z Tysonem! [WIDEO]

Właśnie dziś mija dwadzieścia lat od wielkiego pojedynku dla polskich kibiców. Andrzej Gołota (41-9-1, 33 KO) był jedynym naszym reprezentantem, który zmierzył się z Mike Tysonem (50-6, 44 KO). Przy tym starciu nie brakowało kontrowersji.

Do walki doszło dwudziestego października 2000 roku w Detroit. Polak przystępując do tego pojedynku był poniesiony dwoma ważnymi zwycięstwami w Stanach Zjednoczonych i Chinach. Tysonowi zaś w tym okresie zaczęły się pojawić już coraz to większe problemy.

Rocznica wielkiego pojedynku!

Dziś mija dwadzieścia lat od wielkiego pojedynku dla polskich kibiców. Andrzej Gołota w Detroit stanął na przeciwko Mike Tysona (50-6, 44 KO). Było to mocno wyczekiwane starcie chociażby z powodu, że obaj mieli za sobą kontrowersyjne zachowania. Polak w walce o Mistrzostwo Świata niespodziewanie atakował ciosami poniżej pasa, a Tyson jeszcze parę lat wcześniej odgryzł ucho Evanderowi Holyfieldowi.

”Bestia” od początku ruszył do przodu i chciał jak najszybciej zakończyć walkę. Dużo ciosów pruło w powietrze. Aż do czasu końcówki rundy. Tyson doszedł do celu i Gołota trafił na deski. Wydawało się, że to początek końca.. Ale nie! Gołota szybko dochodzi do siebie. Andrzej coraz częściej trafiał i wydawało się, że Tyson będzie musiał mocno napracować się na następne zwycięstwo.

W przerwie między drugą, a trzecią odsłoną Andrzej niespodziewanie zrezygnował. Trener Ala Certo w pewnym momencie próbował na siłę wepchnąć ochraniacz na zęby swojemu podopiecznemu. To nic nie dało. Gołota opuszczał halę przy wielkim buczeniu i mocnej reakcji kibiców, którzy obrzucali jedzeniem oraz piciem naszego reprezentanta.  

Jak się okazało po walce w organizmie Tysona wykryto marihuanę. Tym samym walka została uznana jako NC (walka nieodbyta). Wiele osób zastanawiało się, dlaczego Andrzej zrezygnował, bo w tej walce zaczął coraz lepiej wyglądać. Badania po walce wszystko wyjaśniły! Okazało się, że w tej walce Andrzej doznał poważnych urazów. Gołota miał wstrząs mózgu, złamaną szczękę czy naderwanie kręgu w odcinku szyjnym kręgosłupa.

Zobacz także:

Rywal ”Gamera” gotowy na wielką walkę! Jest na to gotowy?

Guram Kutateladze zgłasza gotowość. Jest otwarty na następną walkę. To byłoby naprawdę duże wyzwanie

Marcin Najman ma już tego dość! Najman czy Don Kasjo?

Marcin Najman jest już zmęczony całą sytuacją przed walką z Kasjuszem ”Don Kasjo” Życińskim. Zobaczcie co powiedział nam Najman przed nadchodzącą walką