MMA PLNajnowszeCiekawostkiDziennikarz Jarosław Świątek do KSW: Sędzia Łukasz Porębski powinien zostać zwolniony!

Dziennikarz Jarosław Świątek do KSW: Sędzia Łukasz Porębski powinien zostać zwolniony!

Popularny w środowisku “prawilnego” MMA dziennikarz – Jarosław “Jaru” Świątek ma przesłanie do Federacji KSW. Chce on zwolnienia sędziego Łukasza Porębskiego, który – zdaniem Świątka – ponownie zawiódł swojego pracodawcę źle punktując walkę Romanowski vs Paczuski na XTB KSW 78 w Szczecinie.

Sędzia Łukasz Porębski

Przypominamy, że walkę będącą eliminatorem do walki o pas wagi średniej KSW wygrał Tomasz Romanowski. “Tommy” zwyciężył z Radosławem Paczuskim niejednogłośną decyzją sędziów, choć sędzia punktowy Łukasz Porębski jako jedyny z punktujących dał trzecią odsłonę na korzyść… Romanowskiego, co zaważyło na werdykcie końcowym w tym pojedynku.

Dziennikarz Jarosław Świątek już po publikacji kart punktowych z tego pojedynku przez KSW miał zastrzeżenia do tego sędziego:

Dziennikarz Jarosław Świątek do KSW: Sędzia Łukasz Porębski powinien zostać zwolniony!

Potem dziennikarz ten poszedł dalej. W rozmowie z Radosławem Paczuskim zwrócił się bezpośrednio do KSW i zaapelował o zwolnienie sędziego Porębskiego:

“Ja to powiem na głos, bo tobie nie wypada. Sędzia Łukasz Porębski powinien zostać zwolniony z KSW. To nie jest pierwszy jego taki wybryk i przy tak wyrównanej walce dać rundę, która dla mnie była oczywista dla Radka.

Pierwsza runda ok. “Tommy” cię trafił, minimalnie dla niego, ale minimalnie, bo to była wyrównana runda. Druga runda totalnie wyrównana, no ale w trzeciej rundzie to już nie dało się. Siedząc w którymkolwiek miejscu klatki, pod jakąkolwiek jej częścią, nawet jakby wyszedł do łazienki, to na to co widział powinien dać ją tobie.

Nie rozumiem tej decyzji, a tak naprawdę to zaważyło na całym werdykcie tej walki.”

Zobacz także:

To jest dopiero historia! Film z Mateuszem Murańskim z szansą na… Oscara! Widzieliście?

Zaskoczeni? Tak może być po informacji, która obiegła właśnie internet. Mateusz Murański wystąpił w filmie ”IO” Jerzego Skolimowskiego, który jest nominowany do Oscara.

Trener Raubo o walce Kamila Łaszczyka na FAME 17: Czy to upadek polskiego boksu?

Legendarny trener Zbigniew Raubo udzielił wywiadu kanałowi FansportuTV na YouTube, gdzie opowiadał między innymi o walce Kamila Łaszczyka na nadchodzącej gali FAME 17.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis