MMA PLBoksDyrektor TVP Sport krytycznie o walce Szpilki: Mam sporo kwestii do przemyślenia

Dyrektor TVP Sport krytycznie o walce Szpilki: Mam sporo kwestii do przemyślenia

Foto: sport.onet.pl

Nie milkną echa ostatniej wygranej Artura Szpilki. Krytycznie o werdykcie sędziów wypowiedział się m.in. dyrektor TVP Sport – Marek Szkolnikowski, który dał do zrozumienia, iż na stacji może dojść do zmian dotyczących boksu.

Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, o co chodzi, przypomnijmy, że w sobotę Szpilka powrócił do zawodowego boksu, tocząc pierwszy od wielu lat pojedynek w kategorii cruiser. Zdaniem wielu Polak powinien przegrać z Siergiejem Radczenko, który m.in. dwukrotnie posłał “Szpilę” na deski. Mimo tego sędziowie punktowi stwierdzili, że to zawodnik z Wieliczki był w tej walce lepszy.

Słów krytyki co do starcia nie szczędzi wiele osób z bokserskiego środowiska. Podczas transmisji swoje zdanie na ten temat wyrazili m.in. komentatorzy, jawnie nazywając werdykt skandalem. Również w studiu po pojedynku eksperci negatywnie wypowiadali się na temat tego, co zaszło w walce wieczoru gali Knockout Boxing Night 10.

Bardzo krytycznie o wydarzeniach na swoim Twitterze wyraził się również Marek Szkolnikowski, czyli dyrektor sportowej stacji. Jego zdaniem sędziowie, dając polskiemu bokserowi zwycięstwo, dokonali jawnego oszustwa. Z tego powodu dyrektor wystosował Tweeta, w którym nie szczędzi gorzkich słów. Ponadto dyrektor zawarł dość tajemniczą wiadomość dotyczącą związku pomiędzy boksem a TVP Sport.