MMA PLKSWDyrektor sportowy KSW: Każdy chciałby zobaczyć ten rewanż Mariusza Pudzianowskiego

Dyrektor sportowy KSW: Każdy chciałby zobaczyć ten rewanż Mariusza Pudzianowskiego

Foto: KSW
Foto: KSW

Mariusz Pudzianowski (13-7, 1 N/C) ma za sobą niezwykle cenną wiktorię, kiedy to w walce wieczoru gali KSW 52 w Zagrzebiu pokonał przez nokaut w drugiej rundzie Erko Juna (3-1) przerywając serię dwóch porażek z rzędu. Teraz czas zastanowić się nad przyszłym przeciwnikiem “Pudziana”.

A o nim w rozmowie z Arturem Mazurem z portalu spotowefakty.wp.pl opowiedział dyrektor sportowy KSW, Wojsław Rysiewski, który zasugerował, że najlepszą obecnie opcją na walkę “Pudziana” byłby rewanż z Szymonem Kołeckim (7-1). 

Pierwsza walka Pudzianowski vs. Kołecki odbyła się w marcu tego roku i wygrał ją olimpijczyk przez kontuzję nogi “Pudziana”.

“Niezależnie od tego, jak potoczyła się walka Mariusza Pudzianowskiego z Erko Junem i niezależnie od tego, jak potoczy się walka Szymona Kołeckiego z Damianem Janikowskim, to każdy fan chciałby zobaczyć jak ta walka by wyglądała, gdyby Mariusz nie doznał kontuzji. Ja bym to chciał zobaczyć.

Jeszcze za wcześnie, by rozmawiać o konkretach, ale prawdopodobnie ustalimy, że ten rewanż wydarzyłby się na którejś z trzech pierwszych gal KSW w 2020 roku.”

Najpierw jednak Szymon Kołecki zmierzy się z Damianem Janikowskim i walka ta jest już ogłoszona. Medalista olimpijski w podnoszeniu ciężarów zmierzy się z medalistą olimpijskim w zapasach już w grudniu na gali KSW 52 w Gliwicach.