MMA PLFAME MMADyrektor KSW o Parke: Na 8 tygodni przed wyznaczoną walką przez KSW nie może toczyć żadnego starcia!

Dyrektor KSW o Parke: Na 8 tygodni przed wyznaczoną walką przez KSW nie może toczyć żadnego starcia!

Czyżby starcie Normana Parke z Kasjuszem Życińskim było zagrożone? Organizacja FAME MMA poinformowała, że dziesiąta edycja zostaje przeniesiona na maj, a właśnie wtedy KSW planowało następną walkę ”Stormina”. O tej sytuacji wypowiedział się Wojsław Rysiewski, który jest dyrektorem sportowym największej organizacji w naszym kraju.

Przypomnijmy, że ruszyła promocja zestawienia Parke-Don Kasjo, a cieszy się ona naprawdę dużym zainteresowaniem. Wielu kibiców jest ciekawych jak Kasjusz Życiński zaprezentuje się na tle byłego zawodnika UFC.

Dyrektor KSW: Nie chcemy, aby zawodnik ryzykował innym występem!

Wojsław Rysiewski dyrektor sportowy KSW w rozmowie z portalem inthecage.pl zdradził, że Norman Parke nie poinformował organizacji o swoim starciu z ”Don Kasjo”. Jak się okazuje ”Stormin” nie może walczyć osiem tygodni przed wyznaczoną walką przez organizacje KSW.

Nie chcę się zagłębiać w zapisy kontraktowe. Na pewno na 8 tygodni przed wyznaczoną walką przez KSW nie może toczyć żadnej walki, bo osiem tygodni to standardowy okres przygotowania do pojedynku i przy tej liczbie kontuzji, która się zdarza nie możemy sobie pozwolić i nie chcemy, aby zawodnik ryzykował innym występem. To jest dość oczywiste. Właściwie chyba wszyscy zawodnicy mają ten zapis. O ile idziemy często zawodnikom na rękę mimo wyłączności na polskę, pozwalamy polskim zawodnikom walczyć w kraju jednak nie w tym okresie wyznaczonym przez nas.

Zobacz także:

KSW 59: Czy to zasłona dymna? Rywal Pudziana pokazał pracę na worku!

Mariusz Pudzianowski (13-7) już w najbliższą sobotę wraca do klatki KSW. Podczas 59 edycji zobaczymy starcie z mistrzem senegalskich zapasów – Serigne Ousmane Dia (2-0). ”Bombardier” w mediach społecznościowych pokazał swoją pracę na worku.

UFC: Druga walka Mateusza Gamrota w europejskich godzinach! Będziecie oglądać?

Mamy świetną wiadomość dla polskich kibiców! Druga walka Mateusza Gamrota (17-1) w największej organizacji na świecie odbędzie się w europejskich godzinach.