MMA PLFENDymy w newonce radio! Juras do Jóźwiaka: Nie stawiaj mnie i Mariusza w gronie… Lil Masti!

Dymy w newonce radio! Juras do Jóźwiaka: Nie stawiaj mnie i Mariusza w gronie… Lil Masti!

Podczas środowej audycji “Jurasówka” w newonce radio, prezes organizacji FEN – Paweł Jóźwiak wytłumaczył dokładnie na czym polega aktualny biznes federacji. W trakcie wypowiedzi, podał w wątpliwość sportowy charakter pojedynku Pudzian vs. Juras. Prowadzący audycję szybko odpowiedział Jóźwiakowi: Nie stawiaj mnie i Mariusza w gronie… Li Masti!

Gala FEN 34 zbliża się wielkimi krokami. Wydarzenie organizacji Fight Exclusive Night przyciąga olbrzymie zainteresowanie, jednak odbiega ono od dotychczasowej narracji federacji. Paweł Jóźwiak zainwestował dodatkowe fundusze, żeby na dzisiejszym wydarzeniu poza sportowymi zestawieniami kibice mogli zobaczyć walki “freaków”. W karcie walk Fen 34 będziemy mogli zobaczyć takie postacie jak m.in. Lil Masti czy Mateusz Murański. Poza grupą zawodników, którzy nie są profesjonalistami – w trakcie piątkowego wydarzenia – zobaczymy występ Szymona Duszy, Ekateriny Shakalovej czy pierwszą obronę pasa Jonasa Mågårda.

Nie stawiaj mnie w gronie z Lil Masti!

Podczas środowej Jurasówki, gościem Łukasza Jurkowskiego był prezes federacji FEN – Paweł Jóźwiak. Promotor wypowiedział się o planie organizacji na najbliższe gale oraz pomyśle na dołączenie “freaków” do rozpisek Fight Exclusive Night.

Sport zawsze będzie naszym oczkiem w głowie i nigdy go nie porzucimy. Nie po to 8 lat pracowaliśmy ciężko dla polskiego sportu, żeby nagle to porzucić. Gale PPV rządzą się swoimi prawami. Nas interesuje tylko sprzedaż. Nie zatrudniliśmy tych freak-fighterów po to, żeby dawali oni piękne sportowe walki. Zatrudniliśmy ich po to, żeby sprzedali pay-per-view. To jest jedyna droga. Kolejna gala będzie typowo sportowa. Każda gala FEN w otwartej telewizji będzie wydarzeniem sportowym. Chcemy zarobić, dlatego te gale w pay-per-view będą tak wyglądały. Może powołamy oddzielną galę z freakami – to wszystko okaże się po gali FEN 34. Musimy iść z nurtem rzeki, patrzymy co dzieje się na rynku, dlatego takie kroki. Kiedy widzę, co wywołaliśmy przez naszą konferencję prasową. Wszyscy o nas mówią.

Po tym Jóźwiak dodał, że wszyscy w tym momencie mówią o gali FEN, a nie o walce Pudziana z Jurkowskim.

Z całym szacunkiem Juras to nikt na ten moment nie mówi o twojej walce z Mariuszem tylko wszyscy mówią o tym, co wydarzy się w piątek na FEN. Niestety, tutaj rządzi kasa. Ty z Mariuszem również nie wychodzisz do walki po to, żeby pokazać że jesteście dwoma sportowcami, bo wiecie że jesteście już u skraju swoich karier. Ty sam już powiedziałeś, że bardziej czujesz się komentatorem, niż sportowiec.

Jurkowski trochę się oburzył, po czym odpowiedział na słowa prezesa FEN.

Wiesz, jednak trzeba być skrajnie niemądrym, żeby porównywać mnie i Mariusza, którzy razem mają ponad 50 walk zawodowych na koncie. Jesteśmy w tym sporcie 30 lat, a Ty stawiasz mnie w tym samym rzędzie co Lil Masti z Agą Śledź. To jednak jest trochę przegięcie.

Karta walk gali FEN 34: TOTALbet Fight Night:

93,0 kg, MMA: Paweł “Trybson” Trybała vs Łukasz “Boroś” Borowski
61,2 kg MMA: Jonas Magard vs Frans Mlambo*
70,0 kg MMA: Lil Masti vs Adrianna Śledź
77,1 kg, MMA: Szymon Dusza vs Cezary Oleksiejczuk
120,2 kg, MMA: Mateusz Murański vs Epic Cheat Meal
61,2 kg, MMA: Ekaterina Shakalova vs Jamila Sandora
94,0 kg, MMA: Kamil Piórkowski vs Adam Radziszewski
70,3 kg, MMA: Łukasz Charzewski vs Damien Lapilus
61,0 kg MMA: Paulina Paola vs Wiktoria “tu_viciia” Gnieciak
93,0 kg, MMA: Michał Piwowarski vs Kacper Miklasz