Dwóch weteranów UFC będzie walczyło na gołe pięści dla nowo powstałej organizacji

Foto: MMAjunkie.com
Foto: MMAjunkie.com

Dwóch legendarnych weteranów mieszanych sztuk walki, Chris Leben (22-11) i Phil Baroni (16-18) zamierzają wrócić do zawodowych startów i stoczyć pojedynek na gołe pięści dla nowo powstałej organizacji World Bare Knuckle Fighting Federation (WBKFF).

Gala z udziałem wspomnianej dwójki odbędzie się 20 października w Casper w stanie Wyoming. Wydarzenie to na żywo będzie mogło obejrzeć nawet 8 tysięcy widzów. Transmisja z gali będzie dostępna za pośrednictwem internetowego PPV.

Chris Leben powróci do startów po pięciu latach przerwy, swoją ostatnią walkę stoczył bowiem w grudniu 2013 roku na gali UFC 168: Wiedman vs. Silva 2. Amerykanin miał wrócić już trzy lata temu na gali Bellatora, ale jego występ został odwołany z powodów zdrowotnych.

U Lebena bowiem stwierdzono osłabienie mięśnia sercowego, który wskutek przebytej przez zawodnika choroby pompowało zbyt mało krwi. 37-latek na szczęście zmienił tryb życia – zrezygnował z alkoholu, wprowadził w życie dietę i regularnie uprawiał sport, dzięki czemu przywrócił prawidłowy mięśniowi sercowemu właściwy rytm.

Phil Baroni natomiast po czteroletniej przerwie, w maju tego roku powrócił do zawodowych startów w formule MMA, gdzie na gali KOTC znokautował w zaledwie 24 sekundy Matta Laglera. Wcześniej 42-latek walczył dla organizacji Bellator, gdzie został znokautowany przez Karo Parisyana w zaledwie 126 sekund.