MMA PLRIZIN FFDwie gale RIZIN w październiku, jedna w klatce!

Dwie gale RIZIN w październiku, jedna w klatce!

Sporo działo się podczas ostatnich konferencji RIZIN, a także podczas gali RIZIN.31 w ostatnią niedzielę pod kątem ogłoszeń. Przed grudniowymi galami noworocznymi, eventy największego promotora MMA w Japonii zobaczymy jeszcze dwukrotnie i oba będą czymś zupełnie nowym.

20 listopada odbędzie się RIZIN.32. Po raz pierwszy w historii japońskiego MMA duże wydarzenie będzie miało miejsce na Okinawie, a więc terytorium mocno oddalonym na południe od największych wysp kraju. W mieście o takiej samej nazwie, w nowo powstałej Okinawa Arenie zaprezentują się zawodnicy i zawodniczki. Ogłoszono już trzy pierwsze zestawienia.

W main evencie zobaczymy pojedynek rewanżowy między Reną Kubotą (11-3) a Miyuu Yamamoto (6-5). Obie fajterki zmierzyły się ze sobą na w 2016 roku. Dla Miyuu był to debiut, a dla Reny drugi pojedynek w MMA. Shootbokserka poddała wtedy zapaśniczkę przez ninja choke.

Dużą rolę odegrają uczestnicy pochodzący z okolicznych wysp. Były mistrz Pancrase Mitsuhisa Sunabe (29-9-4) wróci po ponad 3 latach nieobecności po tym, jak na RIZIN.13 w 2018 roku znokautował go Haruo Ochi. Jego przeciwnikiem będzie Yutaro “Baaan!” Muramoto (8-5-2). Zawodnik z Nagoyi w ostatnim występie w marcu tego roku na RIZIN.27 wygrał przez KO z japońsko-koreańskim fajterem Seigo Yamamoto.

W ostatnim ogłoszonym zestawieniu naprzeciw siebie stanie dwóch przedstawicieli Okinawy. Weteran DEEP Tomohiro Adaniya (16-15-3) zmierzy się z uczestnikiem gal GLADIATOR i lokalnych eventów Shooto Yuichim Miyagim (16-10-1).

Na plakacie widnieje również mistrz RISE, “Blackpanther” Bey Noah, który urodził się w Stanach Zjednoczonych i ma czarny pas w kontaktowym karate. Oba te czynniki to również jest znak rozpoznawczy Okinawy – amerykańska baza wojskowa i miejsce powstania karate. Poza tym do akcji po czternastu latach wrócić ma Bobby Ologun, nigeryjski komik, o którymi ostatnimi czasami było głośno z powodu… zarzutów o przemoc domową.

Wybór Okinawy na miejsce kolejnego wydarzenia nie jest do końca przypadkowy. Po wykupieniu PRIDE przez UFC szef RIZIN Nobuyuki Sakakibara miał klauzulę zakazującą konkurencji przez 7 lat. W tym czasie był współwłaścicielem klubu piłkarskiego FC Ryukyu, który siedzibę w mieście Okinawa. Obecnie występuje w J2, czyli drugim poziomie rozgrywek.

RIZIN w klatce

Po wprowadzeniu “zielonej” serii RIZIN Landmark, która obejmować ma gale w studiu, RIZIN ogłosiło również serię “niebieską” pt. RIZIN Trigger. RIZIN Trigger 1st odbędzie się 28 listopada w Kobe World Memorial Hall, a główna zmiana to postawienie klatki zamiast ringu. Przypomina to nieco ruch DREAM przed laty, gdzie podczas dwóch wydarzeń użyto heksagonu.

Na razie podano do wiadomości jedno zestawienie. Kyohei Hagiwara (4-4) po porażce na RIZIN Landmark vol. 1 z Mikuru Asakurą tym razem podejmie weterana JMMA, brawlera Shojiego Maruyamę (19-14-1), który na RIZIN.30 posłał na deski kickboksera Chichiro Suzukiego.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis