MMA PLNajnowszeIMMAFDwa złota i srebro! Znakomity dzień Polek na Otwartych Mistrzostwach Europy IMMAF [WIDEO]

Znakomity dzień polskich zawodniczek na trwających właśnie w Kazaniu Otwartych Mistrzostwach Europy IMMAF. Dwie reprezentantki naszego kraju zostały mistrzyniami Europy. Kolejna zaś zdobyła srebrny medal.

Dwa złota i srebro

Tytuł mistrzyni Europy w kategorii atomowej obroniła Magdalena Czaban. Polka to również mistrzyni świata juniorek z 2019 roku. Czaban w półfinale wygrała przez TKO z Inas Ashirbek z Kazachstanu. W finale na pełnym dystansie okazała się zaś lepsza od reprezentantki Finlandii Jenny Horto.

Złoty medal w kategorii koguciej zdobyła zaś Paulina Kontna. Polka w finale zwyciężyła przez techniczny nokaut kończąc ciosami w parterze Włoszkę Ilarię Norcię. We wcześniejszych fazach Kontna pokonała zaś zawodniczki z Kazachstanu i Rosji.

Najtrudniejsze zadanie czekało Sarę Jóźwiak. Mierzyła się ona bowiem z niepokonaną mistrzynią świata, reprezentującą Bahrajn Sabriną Laurentiną De Sousą. Początek walki był dla Polki obiecujący, lecz z czasem rywalka przejęła kontrolę przede wszystkim sprowadzając pojedynek do parteru. Jóźwiak musiała niestety uznać wyższość rywalki i zadowolić się srebrnym medalem. W drodze do finału Polska zawodniczka pokonała dwie Rosjanki.

Marcin Wrzosek (14-7) był obecny podczas pierwszej konferencji prasowej przed galą FAME MMA 11. ”Polish Zombie” skomentował ogłoszoną walkę wieczoru, która zaskoczyła wielu. Borys Mańkowski stoczy drugą walkę z Normanem Parke. Tym razem będą to zasady cage boxu – 15 minut bez przerwy w rękawicach do MMA.

PFL 2021 #8 – wyniki i najlepsze akcje. Kayla Harrison i były zawodnik KSW w finale [WIDEO]

Za nami druga już gala fazy play-off tegorocznego sezonu PFL. Tym razem do walk o milion dolarów zbliżyli się zawodnicy wagi ciężkiej oraz zawodniczki kategorii lekkiej.