MMA PLBartosz FabińskiDuże zaskoczenie. Bartosz Fabiński lepszy od Khabiba!

Duże zaskoczenie. Bartosz Fabiński lepszy od Khabiba!

Foto: MMAJunkie
Foto: MMAJunkie

Bartosz Fabiński (15-3) już na początku września stoczy swój szósty pojedynek na kontrakcie z największą organizacją na świecie. Polak co ciekawe jest w czołówce statystyk najwięcej obalających zawodników w klatce UFC. ”Butcher” prześcignął gwiazdy UFC!

Reprezentant WCA Fight Team najbliższe starcie stoczy piątego września. Nie będzie to łatwe wyzwanie, bo zmierzy się z debiutującym w organizacji Andre Munizem (19-4), który kontrakt zyskał po efektownym zwycięstwie w Contender Series. Przypomnijmy, że reprezentant Brazylii w przeszłości był przymierzany do Tomasza Narkuna w walce o pas kategorii półciężkiej w KSW.

W walce wieczoru tego wydarzenia zobaczymy starcie w kategorii królewskiej. Alistair Overeem (46-18) dalej wierzy, że dostanie następną szansę mistrzowską i spełni swoje marzenie. Po drugiej stronie klatki będzie czekał na niego Augusto Sakai (15-1-1), który ma za sobą cztery walki i jest niepokonany w UFC.

Bartosz Fabiński lepszy od Khabiba Nurmagomedova!

Bartosz Fabiński (15-3) zajmuje drugie miejsce jeśli chodzi o największą ilość zdobytych obaleń podczas 15-minutowej walki w UFC. Tym samym ”Butcher” o wiele oczek prześcignął mistrza kategorii lekkiej Khabiba Nurmagomedova (28-0), który w tych statystykach zajmuje dziewiątą pozycję.

34-latek swój ostatni pojedynek stoczył pod koniec marca. Polak wrócił na odpowiednie tory po pierwszej przegranej w UFC. Było wiele zawirowań z powodu Covid-19, ale co najważniejsze walka doszła do skutku. Był to event Cage Warriors 113, choć walka była uznawana jako starcie na kontrakcie z UFC. Była to niespodziewana współpraca największej organizacji na świecie z Cage Warriors. Fabiński na całym dystansie pewnie wypunktował Darrena Stewarta.

Zobacz także:

Mamed Khalidov nie może tego zrozumieć! Wy macie podobnie?

Mamed Khalidov wraca do drugiej walki z Tomaszem Narkunem. ”Żyrafa” wygrał jednogłośną decyzją sędziów

Dariusz Sierhej mocno o Akopie Szostaku. Dojdzie do ich walki w klatce?

”Hejter Akopa” powiedział jak z jego strony wyglądał sparing w WCA Fight Team. Dariusz zdradził, że jest możliwość, aby zmierzył się z Szostakiem