MMA PLArtur SzpilkaDuża niespodzianka! Artur Szpilka znalazł się w pierwszej 10 rankingu wagi bridgerweight!

Duża niespodzianka! Artur Szpilka znalazł się w pierwszej 10 rankingu wagi bridgerweight!

Foto: Artur Szpilka facebook

Artur Szpilka (24-4, 16 KO) z niecierpliwością czeka na swój następny pojedynek. Mamy sporą niespodziankę! Federacja WBC opublikowała historyczny pierwszy ranking nowej kategorii wagowej. Mowa oczywiście o bridgerweight, która będzie idealna dla bokserów, którzy są ”za mali” na walki z olbrzymami w wadze królewskiej.

Władze World Boxing Council zdecydowały, że wprowadzą nowy limit pomiędzy wagą cruiser, a ciężką! Są osoby zadowolone, ale też pojawiają się komentarz krytyki, że po prostu kategorii wagowych robi się zdecydowanie za dużo. Zawodnicy startujący w nowej wadze będą walczyć między 90,7 kg, a 101,6 kilogramów.

Artur Szpilka wysoko w rankingu!

Powstał historyczny pierwszy ranking nowej kategorii wagowej. Co ciekawe w notowaniu wagi bridgerweight wysoko klasyfikowany jest nasz reprezentant Artur Szpilka (24-4, 16 KO). Nowa waga spowoduje, że wojownik z Wieliczki będzie bliski zdobycia pasa? Nie będzie to natomiast łatwe, bo w rankingu pojawiają się również mocni zawodnicy.

Zobaczcie pierwszą 12-stkę nowego rankingu:

ranking

Artur Szpilka zajmuje siódmą pozycję. Numerem jeden jest Oscar Rivas (26-1, 18 KO), który ma za sobą walkę o tymczasowy pas kategorii ciężkiej. Wojownik z Kolumbii w ostatnim starciu doznał pierwszej zawodowej przegranej. Mimo wszystko warto dodać, że Rivas sprawił spore problemy w 12-rundowym pojedynku z Dillianem Whytem.

”Szpila” ostatni pojedynek stoczył w marcu tego roku. Szpilka w Łomży po latach wrócił do wagi cruiser. Nie był to dobry występ Artura. 31-latek leżał na deskach i musiał przetrwać kryzysy w starciu z niebezpiecznym Sergey’em Radczenko. Po dziesięciu rundach sędziowie wskazali niejednogłośnie na stronę Artura. Trzeba dodać, że ta decyzja była mocno dyskusyjna.

Zobacz także:


Najman sugeruje rewanż z Don Kasjo! Co wy na to?

Marcin Najman nie odpuszcza. Ponownie mocne słowa w kierunku Don Kasjo. Najman gwarantuje, że…

Wielkie gwiazdy na gali boksu! Absurd organizatora?

Podczas sobotniej gali Rocky Boxing Night pojawią się wielkie gwiazdy. Ma być Mike Tyson, Elton John. Nie będzie to do końca normalne! Zobaczcie dlaczego…