MMA PLArchiwumDustin PoirierDustin Poirier po wygranej na UFC 281 w Nowym Jorku chce… byłego rywala Mateusza Gamrota!

Dustin Poirier po wygranej na UFC 281 w Nowym Jorku chce… byłego rywala Mateusza Gamrota!

Dustin Poirier w miniony weekend odniósł bardzo ważną i cenną wiktorię w swojej karierze. Na gali UFC 281 w Nowym Jorku pokonał on przed czasem Michaela Chandlera. Teraz, po tej efektownej wygranej wskazał nazwisko rywala, z którym chętnie by się zmierzył w kolejnej walce.

Dustin Poirier

“Diament” to ścisła czołówka wagi lekkiej UFC. Wygrana nad Chandlerem tylko umocniła go w tej pozycji. Nie dziwne zatem, że Poirier dalej mierzy bardzo wysoko.

Dustin Poirier po wygranej na UFC 281 w Nowym Jorku chce… byłego rywala Mateusza Gamrota!

Co prawda aktualny mistrz wagi lekkiej Islam Makhachev ma już kolejnego przeciwnika – zmierzy się z Alexandrem Volkanovskim na lutowej gali w Australii – ale Poirier i tak wybiera najkrótszą drogę, do potencjalnego starcia z Rosjaninem.

A tą najkrótszą drogą jest… były rywal Mateusza Gamrota. Poirier na konferencji prasowej po gali UFC 281 przyznał, że chętnie zmierzyłby się z Beneilem Dariushem, który w ostatnim starciu wypunktował właśnie Polaka.

Za tą walką może przemawiać fakt, że Dariush zaznaczał, iż może wziąć kolejne starcie, jeszcze przed walką o tytuł mistrzowski, która ewidentnie mu się należy:

“To zestawienie ma sens. Beneil Dariush zasłużył na swoje paski, wyeliminował kilku twardzieli i wygląda świetnie w klatce. Zobaczymy, nie jestem przeciwny temu zestawieniu. Ostatecznie to wszystko zależy od UFC i ram czasowych, kiedy chciałbym wrócić do oktagonu. Myślę jednak, że to świetny pojedynek, a ja zasługuję na takie ciężkie starcie.”

Zobacz także:

Tyburski reaguje na zestawienie Murański-Bomba: Zostanie Ci zawalczyć z Mini Majkiem! Widzieliście?

Paweł Tyburski postanowił mocno zareagować, gdy organizacja High League oficjalnie ogłosiła zestawienie pomiędzy Mateuszem Murańskim, a Pawłem Bombą. ”Muran” dziesiątego grudnia podczas piątej edycji w Łodzi stoczy swój pierwszy pojedynek w wspomnianej freakowej organizacji. Warto zaznaczyć, że walka odbędzie się na zasadach K-1.

Murański pewny siebie przed walką z Bombą! Powiedział co zrobi z nim w Łodzi! Co wy na to?

Mateusz Murański dziesiątego grudnia stoczy swój pierwszy pojedynek w organizacji High League. ”Muran” wystąpi na 5 edycji w Łodzi, gdzie czeka go starcie z Pawłem Bombą. Warto zaznaczyć, że pojedynek odbędzie się na zasadach K-1. ”Scarface” będzie szukał pierwszego zawodowego zwycięstwa.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis