MMA PLConor McGregorDustin Poirier i Conor McGregor gwiazdami w social mediach. Jak zareagowano na ich walkę na UFC 257?

Dustin Poirier i Conor McGregor gwiazdami w social mediach. Jak zareagowano na ich walkę na UFC 257?

Foto: Facebook/ Conor McGregor

Dustin Poirier i Conor McGregor byli najczęściej wyszukiwanymi postaciami ze sportów walki w miniony weekend. Jak to przełożyło się na interakcje, które gwiazdy UFC i cała miniona gala w Abu Dhabi wymusiła na ludziach?

Informacje o wzmiankach na ich temat w mediach społecznościowych podała firma analityczna Nielsen Sports. Dane te pokazują, jak ważne we współczesnym świecie są media społecznościowe.

Przypominamy, że w walce wieczoru UFC 257, Dustin Poirier znokautował w drugiej rundzie Conora McGregora serwując Irlandczykowi pierwszą tego typu porażkę w karierze.

Dustin Poirier i Conor McGregor gwiazdami w social mediach. Jak zareagowano na ich walkę na UFC 257?

Specjaliści z Nielsen Sports opublikowali raport, który pokazał, że Conor McGregor mimo porażki był najczęściej wyszukiwaną postacią w sieci w dniu gali UFC 257.

Irlandczyk wygenerował aż 22,7 miliona reakcji w social mediach, a jego nazwisko było 1,7 razy częściej wywoływane, niż jego ostatniego przeciwnika i zarazem pogromcy. McGregor na swoich profilach w social mediach zgromadził 439 tysięcy nowych fanów. Jest to wynik dużo słabszy od zeszłorocznego, kiedy to po pokonaniu Donalda Cerrone na UFC 246, McGregora zaczęło obserwować dodatkowe 1,4 miliona osób.

Dustin Poirier natomiast zanotował wzrost obserwujących w liczbie 520 tysięcy. To bardzo duży wzrost w porównaniu z liczbami, jakie “wykręcił” ostatni rywal McGregora – Donald Cerrone. “Kowboja” po zeszłorocznej walce z McGregorem zaczęło obserwować nowe 341 tysięcy osób.

Co ciekawe, samo UFC w ciągu ostatniego tygodnia wygenerowało aż 43 miliony reakcji fanów oraz prawie 100 tysięcy bezpośrednich wzmianek o gali UFC 257.

Zobacz także:

Daniel Cormier ostrzega Adesanyę przed walką z Błachowiczem: Jeśli cię trafi idziesz spać…

Daniel Cormier (22-3) ma swojego faworyta w pojedynku Jana Błachowicza z Israelem Adesanyą (20-0). Do walki dojdzie szóstego marca podczas UFC 259. Polak stanie do pierwszej obrony tytułu w wadze półciężkiej.

Brodnicka przeprasza Piątkowską! Widzieliście oświadczenie?

Ewa Brodnicka została zmuszona do przeprosin. Jest oświadczenie ”Kleo”.